Новини Автор: admin Друкувати

Підвищення тарифів на електроенергію не досягло мети - Герус

 • Джерело: businessua.com.

  Підвищення тарифів на електроенергію для населення та прайс-кепів на ринку електроенергії не досягло мети - тобто, не вплинуло на покращення ліквідності ринку, для чого й ухвалювалися ці рішення.


  Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус під час Business Breakfast від Forbes Ukraine, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Рішення щодо тарифів і прайс-кепів були для того, щоб наповнити ринок ліквідністю, щоб рівень боргів зменшився. Як результат, пройшло майже 2 місяці, а покращення рівня платежів, на жаль, не спостерігається і це дуже погано, тому що тоді виникає запитання - заради чого все це робилося", - сказав Герус під час Business Breakfast від Forbes Ukraine у середу.

  Однією з причин він назвав неспроможність водоканалів, у собівартості виробництва яких електрика становить 30-40%, оплачувати спожитий ресурс, а причиною цього, своєю чергою, є недостатні тарифи на їхні послуги.

  "Наразі водоканали справді погіршили свої платежі за електроенергію, але залишити міста без води теж не можна. У підсумку почали збільшуватися борги контрагентів перед "Укренерго", а компанія, зі свого боку, почала нарощувати свої борги перед генерацією на балансуючому ринку", - описав ситуацію голова енергокомітету.

  Ще однією причиною заборгованості на ринку е/е він назвав недостатній рівень платежів з боку НАЕК "Енергоатом" в рамках спецобов’язків із забезпечення електроенергією населення (ПСО).

  "На нього покладене ПСО щодо населення. Десь він має дати електроенергію, десь компенсувати різницю в тарифах і ринковій ціні е/е грошима. Якщо "Енергоатом" починає платити краще, тоді борги на ринку зменшуватимуться. Поки що він краще платити не став", - зауважив Герус.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми