Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така однозначна, і багато хто робить вибір не на користь чисто комп'ютерного варіанту. Чому — спробуємо розібратися в цьому питанні.
Геймери-аматори міркують так: куплю великий телевізор і довго не матиму проблем. Це погана тактика: купувати ТВ тільки заради великої діагоналі та економії — це помилка. Крім діагоналі, потрібно подбати про ефективну організацію ігрового простору, разом із відповідною роздільною здатністю. Великий розмір екрана за низької роздільної здатності — марно витрачені гроші.
Насправді це важливіші характеристики, аніж тип матриці. Якщо ви шанувальник швидких, динамічних ігор, де важлива швидкість реакції геймера, то цей параметр виходить на перше місце. Монітори тут мають значну перевагу над ТВ.
Те ж саме стосується частоти оновлення: за однакових показників телевізори коштують дорожче, хоча є й винятки.
Звичайний прямокутник 16:9 сьогодні вже не в моді. Ультраширокий екран — це більше ігрових можливостей, більше задоволення від геймінгу, менше навантаження на очі тощо. За цим показником комп'ютерні ігрові монітори також поза конкуренцією.
Отже, придбання монітора буде оптимальним рішенням, якщо:
Але й телевізор може стати гарним вибором у деяких випадках:
Звісно, це не абсолютні показники. Можна придбати телевізор із діагоналлю 100 дюймів та поставити його в метрі від крісла. Але якщо проблема вибору стоїть гостро, зважте на такі критерії:
Не варто також ігнорувати питання синхронізації дисплея та відеокарти. Хоча монітори більш адаптовані в плані мінімізації ризиків розривів зображення, підвисань картинки під час відображення динамічних сцен та інших візуальних артефактів, сучасні ТВ-панелі в цьому питанні теж не відстають. Наприклад, серія Mi TV ES Pro від китайського бренду Xiaomi.