Освіта та наука, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: Yana Друкувати

Чому стартаперові не потрібні гроші на проект?

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: стартап, інвестиції

    Чи можна обійтись без інвестицій, коли ти розпочинаєшь власну справу

    startup-money-for-your-new-business.jpg (175.21 Kb)

    "У мене немає/мало/недостатньо грошей для стартапа". Що тут скажеш.. це добре! Якби у вас було багато грошей, щоб все організувати відразу, то ви б досить скоро збанкрутували. Той факт, що коштів вам не вистачає, означає тільки одне - доведеться думати головою з самого початку. Дуже гарний вислів "необхідність - мати винахідливості", і сьогодні воно в контексті статті досить доречне. Коли у вас немає ні копійки, доводиться щодня "викручиватися". Маленький бюджет змушує оптимізувати все, що тільки можливо, і при цьому, зростати в потрібному напрямку.

    "Немає грошей" - це не причина не починати бізнес. Його не можна будувати тільки в тому випадку, якщо все вас цікавить - швидко збагатитися. Жадібність - почуття недовговічне і негарне. І, незалежно від того, коли ви почнете загрібати гроші мішками, ви за них заплатите. Так що створюйте стартап, щоб багатіти грамотно, а не поспішно. Це працює краще.

    Відомі випадки, коли стартап міг існувати без інвестицій. І ця модель краща з можливих.
    Чим довше проект зможе прожити без чужих грошей, тим краще. А коли він набере обертів, проявить себе як перспективний і багатообіцяючий стартап, будьте впевнені, інвестори самі вас знайдуть. І тоді ставки вже будуть не на тисячі, а на мільйони доларів.

    Зробіть недолік грошей своєю перевагою. Може, звучить це дивно, але спробувати варто. Спробуйте спочатку обійтися мінімумом. Коли ж ваш актив почне рости, відкладіть його і продовжуйте жити, як і раніше, без зайвих витрат. Багато ситуації можна вирішити, не витрачаючи ні копійки. Розвивайте в собі ці вміння, і ви незабаром відробите звичку правильно розпоряджатися кожним доларом.

    "Мені потрібні гроші. Без цього я не можу почати свій стартап"...

    ... Такі слова кажуть молоді люди, коли приходять до інвестора. І приходять з непоганими ідеями. Але, буває, що на зустріч вони приїздять на новенькій BMW, наприклад. Це може досить здивувати потенційного інвестора. Як може стартапер просити вкласти в нього гроші, якщо він сам не хоче йти на ризик? Якщо б він беззастережно вірив у свій проект, то продав би свій автомобіль, та взагалі, будинок би заклав, і на ці кошти побудував ґрунтовну платформу нової справи. Замість цього він сподівається перекласти частину ризиків на чужі плечі. Звісно, таким хлопцям відмовляють.

    _id825.png (115.32 Kb)

    Бути стартапером це не тільки придумати щось нове та цікаве, необхідно ще створите це та потім продати ринку. Тож подивіться на свою ситуацію критично - чи дійсно ви зможете самостійно привести свій стартап до успіху? Чи вистачить у вас сил впоратися з труднощами що на вас очікують?

    Всі правила успішного стартапу з усіх книжок та вебінарів можна звети до найголовніших:

    1. Навчиться мінімізувати витрати.
    Будувати стартап, коли гроші є - легко. Складніше, але перспективніше - шукати оптимальне вирішення проблеми і способи отримати бажане безкоштовно. В цьому випадку, коли стартап встане на ноги і буде приносити дохід, ви будете ґрунтовно підготовленим: загартування пройшли, навички отримали.

    2. Не продавайтесь завчасно.
    Більшість стартаперів першим ділом намагаються залучити великі гроші та інвесторів. І багато хто з новоспечених бізнесменів відразу ж починають витрачати отримані кошти на дурниці. Що в теорії вас чекає? По-перше, ви втратите прибуток від проекту. А по-друге, під чужим тиском реалізовувати свої ідеї досить непросто.

    3. Повністю сфокусуйтеся на стартапі.
    Відтинайте все зайве. Не можна будувати інтернет проект, тільки тому, що ви боїтеся залишитися без основної роботи. І друге, неможливо починати нову справу, не позбувшись від старого. Всьому, що суперечить принципам вашого стартапа потрібно говорити чітке "ні". Будьте також готові часто змінювати свою думку і швидко перебудовуватися по поточній ситуації.

    4. Автоматизація.
    Ідея, яку можна максимально автоматизувати, в інтернеті буде набагато більш конкурентоспроможною, ніж та, що вимагає постійного контролю.

    5. Масштабування.
    Стартап - це проміжна організація, яка створюється тільки для того, щоб вирости у велику компанію. На ранній стадії стартапери віддають всі сили на пошук продукту і вивчення ринку. А на більш пізніх стадіях розвитку стартапи вже знаходяться в пошуку масштабованих бізнес-моделей, які можуть перетворити їх на велику компанію. Ось на цьому етапі наймаються нові співробітники, проект готується до виходу на міжнародний рівень, витрачається більше грошей на залучення клієнтів, вибудовується бізнес-модель.
    Але розпочинайте це тільки якщо ваш стартап відповідає ринку, а ви чітко визначили схему отримання доходу. А якщо процес запущений завчасно, це неминуче приведе вас до провалу.

    6. Геолокація.
    Припустимо, ви створили сайт колективних покупок. Якщо ви будете враховувати розташування користувача, ви зможете запропонувати йому ті бонуси або знижки, які є в безпосередній близькості від нього. Шанс, що вашою послугою скористаються, зросте в рази. Бажано, щоб ваш бізнес міг жити де завгодно. Ви можете почати з України, а потім плавно перетнути океан і працювати на Захід. Прив'язувати свій стартап до одного місця - не краще, що ви можете зробити для його розвитку та успішності.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми