Освіта та наука, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Науковці відкрили ноу-хау у галузі будівництва

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: будівництво, наука

  Згідно з дослідженням, проведеним в університетах Уорік і Кембридж, молекули в 10 тисяч разів менші за товщину людської волосини можуть стати ключем до створення дерев’яних хмарочосів і більш ефективним способів виробництва паперу.

  0590_derevjani_hmarochosu_4.jpg (75.56 Kb)


  Дві найбільш поширені на Землі великі молекули – або полімери – це целюлоза і ксілан. Вони обидві знаходяться в клітинах таких матеріалів, як дерево і солома, і визначають їх міцність.

  Вчені давно задавалися питанням, як "склеюються" ці дві молекули одна з одною – але для них залишалося загадкою, як довга і вигнута молекула ксилану з’єднується з щільною і палочковидною молекулою целюлози.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд готує під Новий рік сюрприз для пенсіонерів

  В університетах Уорік і Кембридж виявили, що целюлоза стимулює розкручуватися і випростовуватися молекулу ксилану, потім вони з’єднуються, і ксилан діє як клей, зв’язуючи молекули разом.

  За словами вчених, вивчаючи ці молекули, які більш ніж в 10 тисяч разів менші за товщину людської волосини, вони вперше побачили, як целюлоза і ксилан об’єднуються, і чому завдяки цьому створюється такий міцний зв’язок.

  Розуміння цього явища може зробити істотний вплив на розробку біопалива, виробництво паперу та сільське господарство.

  У той час, як одні вчені прагнуть навчитися друкувати будівлі на 3D-принтерах, інші хочуть будувати їх, використовуючи можливості природи і природні матеріали – і це не тільки дерево. Проект Flora Robotica працює над створенням гібридів роботів і рослин, які зможуть стати єдиним цілим з елементами будівель: стінами, дахами або лавками, а в DARPA планують вирощувати будинки з живих матеріалів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми