Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Bloomberg: почалася битва за Місяць

 • Джерело: zn.ua.  → Ключові теги: наука

  Все більше країн і компаній планують польоти на супутник Землі, тому з’явилися ті, хто хоче, щоб ООН розробила відповідні правила, поки не пізно.

  7332_1430567229_1.jpg (41.09 Kb)


  Основою для космічної активності сьогодні залишається “Договір про космічний простір” від 1967 року, за дотриманням якого стежить віденське відділення ООН з питань космічного простору. Ключовий принцип угоди стверджує, що космос не може підлягати суверенітету будь-якої країни, не стане предметом приватної власності і не буде місцем розміщення ядерної зброї. Використання Місяця та інших космічних тіл обмежується суто мирними цілями. США підписали цей документ.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін перегляне розміри субсидій

  Деякі країни, серед яких США і Люксембург, прийняли закони, в яких визнається, що приватна власність поширюється на видобуті в космосі ресурси. І хоча юристи можуть не погоджуватися з такими формулюваннями, вказуючи на протиріччя “Договору про космічний простір”, який бере гору над національними юридичними постановами, тенденція, на думку Хенлона, цілком очевидна: низка країн і компаній мають грандіозні плани щодо космосу. І освоєння Місяця у них – лише одна з багатьох комерційних і наукових перспектив.

  У 2013 році Китай став третьою країною, яка змогла здійснити “м’яку” посадку на Місяці. Країна в межах своєї космічної програми вже більше двох років вивчає поверхню природного супутника за допомогою безпілотних роверів. Китай також збирається запустити новий зонд на Місяць – “Сhang’e-5 в кінці цього року або в 2018-му, який привезе зразки на Землю. Пілотована експедиція запланована на середину 2030-х років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми