Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Скільки зарплати "проїдають" українці

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  За похід в магазин українець віддає 10% заробітку, а француз – всього 2%.

  7185_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Витрати українців на продукти ростуть з кожним роком. Згідно з підрахунками експертів, закупівля 19 основних товарів в магазині обходиться нашим співвітчизникам мінімум в 700 грн і становить понад 10% щомісячного доходу. "Сегодня" порівняла вартість продуктів в різних країнах і з'ясувала, скільки за один похід в магазин витрачають жителі Європи, ближнього зарубіжжя та Азії, а також де що дешевше.

  ЩО КУПУЄМО. Експерти Економічного дискусійного клубу оцінили вартість 19 найбільш популярних продуктів в різних країнах. Порівняння цін на десять з них наведені в інфографіку. Крім зазначених у ній продуктів для "кошика" враховувалася вартість пшеничного борошна, рису, макаронів, яловичини, курятини, а також капусти, моркви, цибулі та буряка. Купити все це в Україні обійдеться в 702 грн, в Польщі в перерахунку на гривні – 915, в Угорщині – 1067 грн, в Іспанії – 1403, у Франції – 1586, у Білорусі – 610, в Китаї – 1738 грн.

  Тобто польський "візок з продуктами", аналогічними українським, дорожче нашого на 30%, але при цьому зарплата у поляка в 4,5 рази більше, ніж в українця. Житель Угорщини за один похід в супермаркет заплатить в 1,5 рази більше, ніж українець, але при цьому він може похвалитися зарплатою в 4,2 рази більше, ніж у нас. Виходить, що в Угорщині рівень витрат на їжу вище, ніж в Польщі, але нижче, ніж в Україні. А найнижчий він у Франції – там подібний набір коштує як 2,3 наших, але зарплата більше в 12,7 разів!

  ЧОМУ ДОРОГО. На жаль, на думку економістів, нам не варто сподіватися ні на зниження цін, ні на зростання зарплат до рівня європейських доти, поки в Україні не відбудеться "технічна революція". А вона можлива лише при наявності будь-яких інвестицій у виробництво – приватних зарубіжних і вітчизняних, державних, а також банківських кредитів. Як роз'яснив нам економіст Іван Нікітченко, Україна більше 20 років є частиною світової економіки, у нас відкриті кордони для експорту-імпорту, тому ціни між сусідніми країнами не можуть кардинально відрізнятися.
  "Якщо буде значна різниця, то станеться "перетікання" продуктів або їх виробництва, і ціни все одно вирівняються, – каже Нікітченко. – Також ціна залежить від таких факторів, як податки, логістика, і в процентах це приблизно однакові витрати в різних країнах. А ось зарплати залежать від продуктивності праці в цілому по країні і від обсягів закупівлі тих товарів, яких у нас немає або їх недостатньо. Україна закуповує автомобілі, споживчу електроніку, паливо, енергоносії і ще багато інших товарів. У нас хронічно негативне торгове сальдо, тобто ми просто мало виробляємо високотехнологічних товарів, щоб заробляти на цьому і отримувати в результаті великі зарплати".

  А директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко зазначив, що ціни на багато продуктів в доларах у нас збігаються або близькі до зарубіжних.

  "У нас низькі зарплати, тому що низька продуктивність праці через технічну відсталість. Наприклад, німецький токар виготовляє за годину 15 деталей, а наш – тільки 3, тому що у нашого застарілий верстат. Зарплати не виростуть до рівня європейських, поки в Україні не підуть інвестиції, і не важливо, чиїми вони будуть. Але для цього потрібно створити умови: перш за все це реформа судочинства, що захищає приватну власність, відсутність корупції у владі і прозорість ведення бізнесу, тобто рівні умови для всіх. Якщо це станеться – вже через 3 роки підуть реальні інвестиції, через 5 років почнеться зростання зарплат".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми