Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Вища освіта в Україні втрачає затребуваність

 • Джерело: businessua.com.

  Україна — одна з найосвіченіших країн Європи. У нас вищу освіту здобувають до 80% випускників шкіл, а в середньому по Європі — трохи більше половини. Проблема в тому, що левова частка дипломованих фахівців після вишів стає на біржу праці. Для прикладу, у Києві з усієї кількості офіційно безробітних понад 80% мають вищу освіту.

  7287_narada.jpg (39.39 Kb)


  Бувають навіть випадки, коли в селах випускники шкіл їдуть до найближчого міста і вступають до вишів на спеціальність міжнародні відносини. Вони розуміють, що за своєю спеціальністю не зможуть працювати ні в рідному селі, ні в найближчому місті, але все одно витрачають на це п'ять років і повертаються додому, розповідає директор з персоналу великої компанії Наталія Романенко.

  Працювати трактористом, слюсарем, зварювальником або навіть інженером — непрестижно, пояснює HR-експерт Олександр Білоус, додаючи:

  "Саме тому випускники шкіл навчаються на юристів і економістів, а потім працюють продавцями у магазинах".

  Час, коли вища освіта була ознакою достатку і успішності, вже давно минув. Дипломи отримують навіть трійочники, освіта, у порівнянні з сусідніми країнами, коштує дешево. Та й якщо раніше для високої зарплати треба було обов'язково мати диплом, то зараз трактористи можуть заробляти вдвічі більше за технологів або інженерів, а хороший зварювальник за місяць одержує не менше за менеджера середньої ланки.

  Перед тим, як визначитися, на яку професію піти навчатися і чи варто отримувати для цього вищу освіту, HR-експерт Олександр Білоус радить пройти тести на професійне орієнтування, звернути увагу на ті предмети зі шкільної програми, які легше давалися і викликали більший інтерес.

  "Так, у нас надлишок юристів. Але хороший юрист завжди знайде роботу. І якщо у вас є бажання отримати знання і реалізувати їх, є скрупульозність, є необхідні задатки, вас цікавить історія, право і ви бачите себе лише в юриспруденції, хай там що, ідіть навчатися на юриста. А якщо виявиться, що це не ваше, завжди можна "втекти" в суміжну спеціальність або опанувати інші навички та влаштуватися не за професією. Я б сказав, що зараз освіта втрачає те значення, яке було раніше. Бо не можна п'ять років повчитися і піти. Треба навчатися все життя. В університеті — база, а далі все залежить від того, що ви зведете на цьому фундаменті", — радить Білоус.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми