Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Міносвіти скоротить кількість вишів

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: освіта

  Міністр освіти і науки України Ганна Новосад пропонує оптимізувати мережу університетів, скоротивши дрібні виші.

  9501_942adec827d96b55a2e24b0a9d98c9753360372f.jpg (43.08 Kb)


  Про це голова освітнього відомства повідомила в інтерв’ю «РБК-Україна».

  “У нас працює близько 300 вишів. Але контингент студентів маленький і до того ж стрімко падає останні десять років. Нам не потрібна така мережа. Тому треба рухатися в напрямку об’єднання і укрупнення університетів”, – сказала міністр.

  Крім того, Ганна Новосад заявила про необхідність оптимізації як витрат на виші, так і механізму фінансування вищих навчальних закладів.

  На думку міністра, фінансувати університети необхідно, орієнтуючись на якість освіти, а не кількість студентів. Анна Новосад вважає невигідною модель, при якій держава фінансує виші пропорційно кількості студентів. В цьому випадку заклади не будуть набирати студентів тільки заради державного фінансування.

  “Тому тут краще обрати фінансування за результатами діяльності. Це інша фінансова модель, яку ми будемо впроваджувати. Це не означає, що буде скасована можливість вчитися на бюджеті. Це не означає, що буде зменшено кількість грошей. Справа в тому, що фінансування стане більш ефективним. До речі, разом з коледжами це близько 19 млрд гривень щорічно”, – заявила Анна Новосад.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми