Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Скільки коштуватиме навчання "за контрактом" у 2020 році

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: освіта

  Механізм фінансування українських вузів змінили.

  6938_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  В Україні, де деякі заклади освіти недавно потрапили в престижний рейтинг, мінімальна вартість контрактного навчання у 2020 році залежноі від вишу і спеціальності становитиме від 6 до 39 тис. грн. Такі дані повідомили в пресслужбі Міністерства освіти і науки.

  "У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей і почне діяти для студентів, які будуть вступати у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається. Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% нинішнього набору", – пояснили в пресслужбі.

  У міністерстві розповіли, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за три середні зарплати в області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей в державних університетах та тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

  Серед них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій і деякі спеціальності сфери охорони здоров'я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

  Індикативна собівартість навчання на контракті у 2020 році коливається між 6 і 39 тис. грн.

  Зокрема, в 24 університетах і закладах професійної освіти мінімальна вартість контракту становитиме 6-13 тис. грн, в 97 закладах – 13-20 тис. грн, в 30 закладах – 20-27 тис. грн, а найбільш висока індикативна собівартість навчання 27-39 тис. грн встановлена лише в 9 закладах.

  "Введення індикативної собівартості викликано тим, що ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад, тому страждають якість і умови навчання. Впровадження мінімальної ціни контрактного навчання дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат і підвищити оплату праці викладачів", – заявляють в міністерстві.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми