Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Рейтинг найкращих світових університетів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: політика

    У червні 2021 року британська компанія Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на аналізі вищих навчальних закладів по всьому світу, опублікувала щорічний рейтинг світових університетів.

    9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Він розглядається як один з трьох найбільш авторитетних у світі поряд з «Академічним рейтингом університетів світу» і Times Higher Education World University Rankings.

    Всі виші були оцінені по 51 різному предмету і п’яти предметним областям, включаючи їх академічну репутацію, результати працевлаштування випускників (як одного з ключових факторів), кількість публікацій наукових співробітників навчальних закладів.

    Крім того, до уваги брався так званий «Індекс Хірша» — показник, заснований на наборі найбільш цитованих наукових робіт і кількості цитувань, отриманих ними в інших публікаціях. «Пальму першості» вже давно і щільно займають вищі навчальні заклади США і Великобританії, що майже повністю поділили між собою першу десятку світового рейтингу. Цитувати його повністю немає сенсу, тому пропонуємо читачеві зупинитися на країнах Європейського континенту і їх найкращих вишах, а також рядку загальносвітового рейтингу, який кожен з них займає.

    Серед найкращих вузів країн Європи в загальносвітовий ТОП-50 цілком передбачувано увійшов один з найстаріших у світі Оксфордський університет (5-е місце), заснований ще на самому початку другого тисячоліття нашої ери.

    У першу десятку потрапила Швейцарська вища технічна школа в Цюриху (6-а позиція в списку), а один з найбільших вищих навчальних закладів Німеччини — Мюнхенський технічний університет — посідає 50-е місце. На 52-й позиції – створений не так давно «альянс» паризьких вузів — Paris Sciences et Lettres, або Паризький університет науки і літератури. Не відстають від сусідів і Нідерланди — їх Делфтський технічний університет на 57-му місці. У першій сотні найкращих вузів — МДУ ім. Ломоносова в РФ (74-е місце), найстаріший в Данії Копенгагенський університет (76-е) і Левенський католицький університет в Бельгії (84-е місце). Замикає світовий ТОП-100 Лундський університет у Швеції (97-й рядок у списку).

    У другу сотню вишів потрапили Дублінський університет в столиці Ірландії (101-е місце), столичні скандинавські університети в Гельсінкі і Осло, Міланський технічний університет в Італії (137-е), Віденський в Австрії (150-е), а також Барселонський університет, вже давно визнаний усіма можливими рейтингами найкращим в Іспанії (183-е місце в світі).

    Найстаріший виш Центральної та Східної Європи — Карлів, або Празький університет в столиці Чехії – займає за версією QS 260-у позицію, а Естонський Тартуський університет — 283-ю. Зовсім поруч розташувалися «сусіди» — Білоруський і Варшавський держуніверситети — на 317-й і 321-й позиціях відповідно. На 357-му місці – португальський Порту.

    П’яту сотню кращих світових вишів у Європі відкриває разом з 423-м місцем Вільнюський університет в Литві, за ним — Стамбульський державний виш Коч на 465-му.

    Де Україна. 477-е місце розділили між собою відразу кілька навчальних закладів: Афінський національний технічний і Кіпрський університети, а також Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Це найкращий показник для України у світовому рейтингу.

    Результати ще 6 вітчизняних вищих навчальних закладів, що потрапили до цього списку, набагато скромніші. Згідно з прийнятою в QS методологією, за кількістю набраних балів вони займають не конкретні місця, а цілий діапазон в 50 позицій.

    Київський національний університет перебуває в проміжку між 601-м і 650-м місцями, місце Харківського політеху — 651−700-е, Київський політехнічний інститут імені Сікорського і Сумський держуніверситет займають 701−750-у позиції.
    Національний університет «Львівська політехніка» — 801−1000-е місце,
    знаменитий столичний НУ «Києво-Могилянська академія» влаштувався в категорії 1000+.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми