Освіта та наука, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи згодні українці на територіальні поступки: соцопитування

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: КМІС, соцопитування

    Соціологи дізнались думку громадян стосовно готовності до територіальних поступок після непростої зими.

    2843_1151-1_large.jpg (50.8 Kb)

    Абсолютна більшість опитаних громадян України незмінно виступають проти будь-яких територіальних поступок у війні з Росією.

    Зокрема, у лютому 87% респондентів відповіли, що жодні територіальні поступки не є припустимими. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Ще 5% не змогли відповісти. Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 14-22 лютого 2023 року.

    Як зазначили соціологи, під час попереднього опитування, проведеного у грудні 2022 року, 85% вважали поступки неприпустимими. У цьому зв'язку дослідники пояснили, що різниця з поточним показником перебуває у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у грудні стільки ж, скільки й зараз (8%) виступали за переговори і готові були відмовитися від певних територій.

    Соціологи уточнили, що у всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. Зокрема, серед жителів Сходу 82% проти поступок (готові на поступки - лише 13%), а серед жителів Півдня - 86% проти поступок (готові - лише 9%).

    Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що загальна готовність до "важких компромісів" є важливим індикатором стійкості та готовності далі продовжувати боротьбу.

    "Як можна бачити, українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові. Наразі будь-який план, де українцям буде "продаватися" "мир в обмін території", приречений на провал і несприйняття суспільством", - наголосив Грушецький.

    Як проводилося опитування КМІС

    Опитування проведене методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

    Опитано 2002 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими громадянами, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

    До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми