Освіта та наука, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Зміни у системі вищої освіти давно назріли - Лісовий

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: реформа освіти, Лісовий

    Запропоновані зміни до освітнього законодавства сфокусовані на тому, щоб налаштувати освітній процес під індивідуальні потреби студента, надати йому свободи для самореалізації. А отже, зробити навчання максимально ефективним.

    8477_b6ba4d840232606b6dd8cee0c1df8a.jpg (31.62 Kb)

    Слід розрізнювати галузь знань (ширше поняття) і спеціальність (вужче й конкретніше).

    Наприклад, галузь 22 Охорона здоров’я має такі спеціальності: 221 Стоматологія; 222 Медицина; 223 Медсестринство; 224 Технології медичної діагностики та лікування; 225 Медична психологія; 226 Фармація, промислова фармація; 227 Терапія та реабілітація; 228
    Педіатрія.

    Актуальна норма. Вступаючи на перший курс, студент, у свої переважно 17−18 років, повинен зробити доленосний вибір — обрати конкретний фах на все життя. Це не всім вдається — у результаті після 1−2 року навчання в певної частини студентів з’являється розчарування.

    Міністр освіти Оксен Лісовий окреслює, як це працює: «Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти та викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю. Бо помилились у виборі або взагалі її не потребували. Інші ж після закінчення ЗВО змушені були здобувати ще якусь неформальну освіту, щоб зрештою отримати фах та знайти роботу».

    Пропоновані зміни. Законопроєкт пропонує запровадити міждисциплінарні бакалаврські програми. Здобувачі освіти зможуть спочатку вступити на галузь (програму, яка включає групу спеціальностей). А далі, після 1−2 курсу навчання, вже свідомо обрати спеціальність.

    Тож ким насправді стати — ерготерапевтом, стоматологом чи педіатром — не доведеться вирішувати тоді, коли в тебе ще зовсім приблизні уявлення про майбутній фах. Натомість зріліший вибір дасть людині реальну самореалізацію, а суспільству — кращі та більш мотивовані кадри.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми