Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи очікує українців нове підвищення податків

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ, податки

    У Нацбанку не відкидають можливості проведення в Україні нового підвищення податків. Однак лише у разі, якщо виникнуть додаткові потреби бюджету.

    8293_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили:

    Також можуть бути запроваджені нові податки.
    Нові податкові ініціативи можуть вплинути на інфляцію – проте передбачити складно.
    "У разі виникнення додаткових потреб бюджету джерелом їх покриття можуть бути підвищення чинних ставок або введення нових податків. Такі ініціативи можуть мати різний вплив на інфляцію, залежно від їхніх параметрів", – йдеться в повідомленні.

    Зокрема, наголошується, потенційне зростання податків на споживання (у тому числі ПДВ) "містить більше короткострокових проінфляційних ризиків". Адже їхнє підвищення одразу позначиться на споживчих цінах.

    Водночас, прямі податки мають здебільшого нейтральний ефект. Оскільки "проінфляційний вплив від великих бюджетних видатків компенсує обмеження приватного споживання".

    Зеленський так і не підписав закон щодо підвищення податків

    Водночас, законопроєкт №11416-д про масштабне підвищення податків (зокрема військового збору) так і не був підписаний президентом України. Якщо документ не отримає підпис Володимира Зеленського, держбюджет у 2024 році недоотримає 10-15 млрд грн, а 2025-го – вже 120 млрд грн.

    "Припустимо, президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. Цього року це десь лише 10-15 млрд грн, що багато – але думаю на внутрішньому ринку якось переб'ємося. А от у 2025-му є проблемка. Цей закон враховано у бюджеті 2025-го, там 120 млрд грн від цього закону вже закладено. І ось зараз після першого читання до наступного тижня Кабмін має передати текст бюджету на друге читання", – попередив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос").

    Він вважає, що якщо податковий законопроєкт так і не буде підписаний, проєкт бюджету на 2025 рік доведеться переписувати. "Тут або потрібно тоді скорочувати (витрати. – Ред.), або якось балансувати", – зазначив нардеп.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Українці, які не мають Українці, які не мають "Дії", теж зможуть отримати тисячу від Зеленського
Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат єПідтримки через відділення Укрпошти для громадян без доступу до "Дії". Програма стартує з 1 грудня 2...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми