Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні "по-тихому" ввели новий податок

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

  Національна рада реформ України підтримала ініціативу ряду ділових організацій щодо введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року.

  1084_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Як повідомила прес-служба Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що в перехідних положеннях до проекту Податкового кодексу повинна з’явитися норма про те, що Кабінет міністрів бере зобов’язання ввести податок на виведений капітал замість податку на прибуток з 2018 року.

  За її словами, дане рішення підтримав президент і ряд народних депутатів. Пропозицію буде передано в уряд на затвердження, а далі – до парламенту.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо шестизначну зарплату Гонтарєвої за місяць

  Як повідомили в УСПП, зазначена норма ініційована багатьма бізнес-об’єднаннями.

  “Ділова спільнота переконана: це дозволить уникнути подвійної бухгалтерії, дискредитації в податках, забезпечить рівність підприємців перед законом і можливість інвестувати за рахунок власного капіталу. Головна ідея – оподаткуванню підлягають тільки ті кошти, які виводяться з бізнесу: виплата дивідендів за ставкою 15% та ін.. При цьому кошти, які реінвестуються в бізнес, і прибуток, який залишається в обороті підприємств, не оподатковуються”, – сказано в повідомленні.

  Як зазначається, Нацрада реформ затвердила підготовлений Міністерством фінансів спільно з громадськими експертами проект змін до Податкового кодексу, який передбачає введення єдиного реєстру по відшкодуванню ПДВ, перегляд системи електронного адміністрування та ін. Документ повинен бути затверджений на засіданні Кабміну і переданий до Верховної Ради.

  Як повідомлялося, з ініціативою введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року раніше виступив ряд ділових організацій, серед яких УСПП, запропонувавши покласти його в основу оновленої і реформованої податкової системи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми