Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податкова почала рейди на малий бізнес

 • Джерело: 24.ua.  → Ключові теги: податки, бізнес

  Запропоновані профільним комітетом Верховної Ради зміни до Податкового кодексу щодо використання касових апаратів торговцями побутовою технікою викликали безліч нарікань в експертному співтоваристві.

  73_64390.jpg (26.23 Kb)

  Комітет ВР з питань податкової та митної політики запропонував зобов'язати підприємців, які торгують складною технікою, що вимагає гарантійного ремонту, використовувати касові апарати.

  Відповідно до документу, підприємців зобов'язали використовувати касові апарати, виходячи не з оборотів, а з виду діяльності – під нову норму потрапляють, в першу чергу, продавці побутової техніки.

  Цікаво, що комітет вніс свою пропозицію щодо поправок до Податкового кодексу безпосередньо в день першого читання відповідного законопроекту – 6 грудня. Тобто, протягом одного робочого дня законопроект ухвалили, після цього комітет встиг зібратися, придумати цю пропозицію, якимось чином обґрунтувати його зв'язок із законопроектом, проголосувати за нього та внести.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман: "мінімалку" збільшать ще на 1800 гривень

  Згідно з даними офіційного сайту Комітету, в засіданні в цей день взяли участь 27 осіб з 32, тобто - майже всі.

  Для довідки, депутати-члени комітету: Ніна Южаніна, Андрій Журжій, Юрій Вознюк, Микола Фролов, Олег Кришин, Андрій Антонищак, Юрій Бабій, Павло Балога, Олександр Герега, Михайло Головко, Роберт Горват, Віталій Гудзенко, Олександр Долженков, Анатолій Євлахов, Роман Заставний, Валерій Іщенко, Олександр Кірш, Андрій Кисельов, Максим Курячий, Михайло Кобцев, Тарас Козак, Микола Лаврик, Олег Ляшко, Євген Мураєв, Валентин Ничипоренко, Тетяна Острікова, Олексій Порошенко, Оксана Продан, Дмитро Святаш, Вадим Сидорчук, Віталій Хомутиннік , Тарас Юрик.

  "Незрозуміло, чому саме продавців гарантійної техніки зобов'язали працювати з касовими апаратами. Чим цей вид підприємництва є гіршим за інші? Ухвалення в першому читанні є неостаточним, і буде боротьба, так як в комітеті вже багато передумали", – впевнений народний депутат, член-кореспондент Академії економічних наук України, професор Олександр Кірш.

  "Незрозуміло, хто може лобіювати цю норму, яка робить виняток для видів діяльності. Чому для всіх інших підприємців касовий апарат необхідно використовувати після мільйонних оборотів, а цим – з першої ж копійки? Справа ще в тому, що проголосували за податкові закони похапцем, і редакцію обов'язково мінятимуть. Якщо ж припустити, що візьмуть редакцію Комітету, то слід очікувати повного відходу в тінь таких підприємців", – пояснив Кірш.

  На думку низки експертів, під "складну техніку, що вимагає гарантійного ремонту", можна підігнати досить багато товарів – наприклад, велосипеди.

  І постраждають від цього, в першу чергу, невеликі інтернет-магазини та сімейний бізнес. Їм доведеться наймати спеціально навченого касира та бухгалтера, оскільки касовий апарат вимагає щоденної та щомісячної звітності. Звичайно, такий дрібний бізнес відразу стане збитковим і магазин закриється. Або піде в тінь.

  "В принципі, це правильно, весь світ враховує продаж гарантійної техніки. І з точки зору захисту прав споживачів, і економіки це правильно, так як не дозволяє приховувати доходи. Однак цей захід і не на часі, і не так реалізується," – прокоментував новий законопроект Михайло Крапивко, член ради Ліги аудиторів України.

  "По-перше, такі рішення приймаються зазвичай, коли економіка зростає, а не тоді, коли вона падає, і у людей немає грошей. А по-друге, в реаліях України дана вимога стосується сегменту контрабанди, і сприяє тому, що цей сегмент ще більше піде в тінь. Ті, хто закуповували товар напівлегально і продавали його відносно легально, наприклад, через інтернет, стануть продавати техніку під виглядом комісійного товару, за допомогою приватних оголошень, оголошень на нелегальних дошках і т.д", – додав член ради Ліги аудиторів.

  "Крім того, викликає сумнів і той факт, що держава робить це дійсно для фіксації обороту коштів. Сам касовий апарат – недешевий і вимагає щомісячних платежів (за модем, еквайринг, обслуговування). Плату за це отримує вузьке коло осіб. Якби держава не хотіла отримувати додаткові гроші в інтересах вузького кола осіб, то здавало апарати в оренду, зняло додаткове матеріальне навантаження, але чомусь робити цього не хоче, отже, мета – не фіксація", – вважає Крапивко.

  Таким чином, відзначають експерти, ініціатори цієї пропозиції під виглядом узаконення деяких видів діяльності не тільки ставлять малий і середній бізнес під загрозу, а й намагаються самі нажитися на додаткових платежах, які лягають на підприємця з придбанням касового апарату.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми