Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Стрімко почали закриватися "сплячі" підприємства через нові ПДВ

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ЄСВ, бізнес

  Обов'язкового ЄСВ можна уникнути, але "сплячі" підприємства все-таки краще закрити, вважає фахівець.

  7985_64390.jpg (26.23 Kb)

  З 1 січня 2017 року всі приватні підприємці будуть зобов'язані платити щомісяця по 704 гривні як єдиний соціальний внесок (ЄСВ), що вже призвело до масової подачі заяв на закриття підприємств. Про це повідомляє податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

  Закриття бізнесу – дійсно, вихід для тих підприємців, які ведуть свою справу з великими перервами і на сплату соцвнеску і інших платежів просто не заробляють, зазначає податковий консультант.

  "Заробіток, що несподівано підвернувся, люди проводитимуть або через партнерів за певний відсоток від угоди, або пропонуватимуть замовнику розрахунок готівкою. Якщо бізнес все ж існує, але працює "з перебоями", можна порекомендувати підприємцю зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, стати його засновником і тимчасово, на період відсутності діяльності, виконувати функції керівника (директора). "Підвішений" таким чином ТОВ їсти не просить, тобто при відсутності операцій податкові зобов'язання не виникають", – уточнює експерт.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На радість львів'янам": інвестори побудують сміттєпереробний завод

  Терміну давності за несплату соцвнеску не існує.

  Юридична особа на загальній системі оподаткування неплатник ПДВ без найманих працівників подає лише один звіт на рік – декларацію про прибуток, та й то, тільки якщо були хоч якісь доходи, уточнює Томашевська.

  Однак варто пам'ятати, що не платити внесок і очікувати, що нововведення спіткає доля деяких попередніх, які швидко скасували, в даному випадку не вийде. Справа в тому, що терміну давності за таке правопорушення, тобто несплату соцвнеску, не існує. А це означає, що податківці мають право стягнути з підприємця ці суми і через кілька років.

  "Згідно з ч. 16 ст. 25 Закону про ЄСВ, термін давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Це означає, що орган Державної фіскальної служби може нарахувати суми ЄСВ, застосувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування і сплати внеску, стягувати недоїмки і штрафних санкцій за весь період існування суб'єкта господарювання, з дати його постановки на облік як платник ЄСВ", – зазначає Томашевська.

  Нагадаємо, що вже з наступного місяця мінімальна зарплата становитиме 3200 гривень, відповідно, соцвнесок і становитиме 704 гривні, або 8448 гривень на рік. Платити його доведеться навіть тим підприємцям, які тимчасово не ведуть справи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми