Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податкова декларація 2016: про що потрібно пам'ятати

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: декларація доходів, суспільство

  Українці, які отримують доходи не від податкових агентів в особі роботодавців, повинні подати до податкової декларації до 1 травня. Зробити це можна особисто, через уповноважену особу, в електронній формі і навіть поштою (в цьому випадку необхідно, щоб штемпель c датою листа був проставлений до зазначеної дати).

  4582_630_360_1467359772-76.jpg (47.89 Kb)


  “Будь-яка особа, яка отримала дохід від своєї професійної або незалежної професійної діяльності, або від будь-якого іншого джерела доходу (наприклад, дарування, отримання майна в спадщину, здійснення якоїсь разової діяльності, яка була оплачена), зобов’язана повідомити податкові органи шляхом декларування про отримання такого доходу і далі сплатити відповідний податок з доходу фізичної особи”, – розповів керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

  Що потрібно вказувати в декларації:

  Здавання нерухомості в оренду

  Якщо орендарем є юридична особа, то саме вона зобов’язана у своїй декларації відобразити оренду приміщення і, виступаючи податковим агентом, сплатити податок доходу фізичної особи за орендодавця.

  Якщо ж орендарем виступає фізична особа, то орендодавець-фізична особа декларує отримання доходу від оренди приміщення та сплачує податок доходу фізичної особи.

  Купівля-Продаж нерухомості та отримання спадку

  При оформленні угод з нерухомим майном з його купівлі-продажу і при оформленні угод з отримання нерухомого майна в спадок у нотаріусів, які в даному випадку також виступають податковим агентом, сплачуються всі податки. Їх необхідно в подальшому відобразити у податковій декларації, але повторно сплачувати не потрібно.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на газ підвищуватимуть кожні 6 місяців

  При цьому, якщо продаж здійснюється вперше за три роки або якщо спадкоємцем є чоловік чи дружина, батьки або діти, то відбувається декларування за нульовою ставкою податку. Однак подання декларації в будь-якому випадку обов’язкове.

  Дарування будь-яких подарунків від батьків, дітей і подружжя не обкладається податком, але обов’язково декларується. Отримання подарунків від третіх осіб в будь-якому випадку сплачується за ставками 15-18% для одержувача такого подарунка і обов’язково відображається у податковій декларації.

  При отриманні подарунків як призів від лотерей, розіграшів або будь-яких інших вікторин та організацій, які такі подарунки розігрують між необмеженим колом осіб, щодо сплати податків застосовується ще й підвищувальний коефіцієнт 1,5.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми