Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк хоче розширити податкову базу в Україні

 • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: НБУ

  НБУ повідомив, що 28 квітня відбулася міжвідомча нарада, присвячена боротьбі з непродуктивним відтоком капіталу через низькоподаткові та інші закордонні юрисдикції. У ній взяли участь керівники НБУ, Мінфіну, ДФС, податкового комітету ВР, Мінекономрозвитку, інші представники відомств та аудиторських компаній.

  8459_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  "Для повного переходу до ліберальної моделі валютного регулювання в Україні необхідно вирішити проблему непродуктивного відтоку капіталу в закордонні юрисдикції. Лише за умови, що місце жорсткого валютного регулювання посяде ефективне податкове регулювання, буде можлива повна валютна лібералізація, відповідно до узгодженої з МВФ та оприлюдненої дорожньої карти", - зазначила В. Гонтарева.

  Ще минулого року за підтримки Національного банку було підготовлено, презентовано на Національній раді реформ та передано до комітету ВРУ з питань податкової та митної політики два законопроекти які мають забезпечити в Україні протидію зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон (BEPS) з урахуванням міжнародних ініціатив ОЕСР.

  Вони передбачають запровадження 5 ключових та найбільш нагальних з 15 рекомендацій протидії BEPS:

  — розкриття фізичними особами-резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють (КІК);
  — обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами;
  — запобігання зловживанням із застосуванням договорів про усунення подвійного оподаткування;
  — запобігання уникненню визнання статусу постійного представництва;
  — запровадження розкриття інформації про структуру міжнародних груп компаній.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва показала, скільки заробила за минули рік

  «При цьому ефективно реалізувати все ці рекомендації можливо лише за умови автоматичного обміну податковою інформацією. Тому Україні необхідно приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією на основі Конвенції щодо взаємної адміністративної допомоги в податкових справах, яку ратифікувала Україна.

  Також для того, щоб надати стимулу бізнесу декларувати контроль над КІК, Національний банк має намір у разі запровадження зазначених принципів протидії BEPS провести валютну амністію. Вона передбачає, що фізичні особи, які задекларують частки у КІК, будуть звільнені від застосування штрафних санкцій за порушення режиму іноземного інвестування за кордон та легалізації часток у КІК.

  Крім того, НБУ підтримує запровадження "разового декларування". Цей внутрішній регуляторний крок буде сприяти як валютній лібералізації, так і розширенню податкової бази в майбутньому», - йдеться в заяві НБУ.

  Як зазначається, дві із запропонованих 5 ключових рекомендацій протидії BEPS підтримує і Міністерство фінансів, яке під час наради презентувало перелік чотирьох принципів протидії BEPS, які є зобов`язанням України в рамках приєднання до Плану дій BEPS (з 1 січня 2017 року).

  «Без реалізації усіх ключових п`яти рекомендацій, окреслених Національним банком, здійснити повномасштабну лібералізацію валютного регулювання буде неможливо. Тому Національний банк пропонує розширити перелік принципів, запропонованих Міністерством, і додати до нього ще три. Таким чином, перелік принципів буде вичерпний і найбільш ефективний як з точки зору податкового, так і валютного регулювання», - резюмують в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу "Вконтакте"
Частина творців соціальної мережі Ukrainians, яка припинила існування на початку вересня, оголосили про створення нової соцмережі ЄСВОЄ.
Apple дав імена новим смартфонам Apple дав імена новим смартфонам
Раніше вважалося, що компанія Apple не буде зраджувати традиціям і назве нові гаджети: iPhone 7s, iPhone 7s Plus та iPhone 8, але отримані дані свідча...
Найвисокооплачуваніші актори Голлівуду - рейтинг Найвисокооплачуваніші актори Голлівуду - рейтинг
Forbes назвав найвикосокооплачуванішого актора 2017 року. Це Марк Уолберг, який знявся у фільмах "Здрастуй, тату, Новий рік! 2" і "Трансформери: Остан...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми