Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податкова готує великі зміни для українців

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: податки

    Як очікується, в кабінеті буде відображатися вся інформація про суми грошових зобов'язань.

    1632_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В Україні знову змінюються податкові правила. Кабмін схвалив на своєму засіданні проект змін до Податкового кодексу для введення єдиного рахунку сплати податків і зборів, а також ЄСВ через електронний кабінет платника податків. В уряді вважають, що це спростить процедуру розрахунків платників з бюджетами всіх рівнів, заощадивши останнім часом і гроші. Тільки ПДВ та акцизний податок з реалізації палива доведеться платити як раніше – окремо. Бо для цих податків існують окремі системи електронного адміністрування.

    Однак платник податків має право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та в системі електронного адміністрування реалізації пального.

    Як відзначають в Мінфіні, де і був розроблений цей проект закону, введення єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ через електронний кабінет – це виконання антикорупційного закону №1797, який передбачав серед іншого введення повноцінного електронного кабінету платника податків. Тим самим мінімізується контакт платника податків та ДФС.

    Зокрема, передбачається, що платник може добровільно відкрити в Держказначействі такий єдиний рахунок (через свій електронний кабінет). Оскільки електронний кабінет дозволяє ДФС ідентифікувати платника, податківці передають про нього інформацію (назва організації або ПІБ фізособи і їхні коди) в Держказначейство. Після отримання пакета повідомлень з ДФС такий рахунок буде відкритий. Інформація про реквізити єдиного рахунку відображається в електронному кабінеті платника податків.

    Він зможе поповнювати його в будь-який зручний час, а потім використовувати кошти з єдиного рахунку для оплати різних податків. Зокрема, мова йдеться про ПДФО, ЄСВ, податок на прибуток, рентної плати, екологічний податок і інші платежі, зазначені в Податковому кодексі.

    Передбачається, що для проведення оплати того чи іншого податку треба буде в електронному кабінеті поставити галочку навпроти потрібного податку або збору. Як стверджують розробники, автоматично буде сформовано електронний розрахунковий документ (платіжка, яка містить всі реквізити первинного розрахункового документа на паперовому носії).

    Як очікується, в кабінеті буде відображатися вся інформація про суми грошових зобов'язань, в тому числі за результатами перевірок, граничних термінів їхньої сплати або податкового боргу.

    Потім цю платіжку треба завірити електронним цифровим підписом і відправити в ДФС (також, як зараз вирушає податкова звітність). А вже податківці направлять дані в Держказначейство, яке протягом доби зобов'язана обробити електронні розрахункові документи,які надійшли.

    Як раніше повідомляла голова Держказначейства Тетяна Слюз, це буде схоже на електронне адміністрування ПДВ, коли гроші депонуються платником на рахунок. Тільки в даному випадку гроші з єдиного рахунку можна буде повернути на свій розрахунковий рахунок.

    Потім на базі звітності платника, платежі будуть розподілятися по рахунках (для різних податків) Держказначейством самостійно.
    Якщо депутати ухвалять цей проект після повернення з канікул, дана новація може заробити з 1 січня 2018 року, а функціонування самих рахунків почнеться з першого числа місяця наступного за місяцем впровадження відповідного програмного забезпечення для спільної роботи ДФС і Держказначейства. Однак в будь-якому випадку це має статися не пізніше 1 липня 2018 року.
    Що це дасть платникам

    Чиновники стверджують, що в кінцевому підсумку це дозволить заощадити час і гроші платників. У тому числі уникнувши штрафів податкових органів за перерахування мзди не на той рахунок. А також скоротити кількість помилково або надміру сплачених податків. Як кажуть в Мінфіні, електронний кабінет буде відразу містити вірні реквізити.

    "Рахунки для сплати податків часто змінюються. Висить часом паперове оголошення на кабінеті прийому звітності або при вході в податкову (як варіант, Пенсійний фонд), бухгалтери платять не туди і дізнатися про це можуть через пару місяців, коли вже нараховані штрафні санкції – це класика жанру", – розповіла податковий консультант, юрист Київського Центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Холодильник" чи одяг: на чому економлять українці

    Нагадаємо, закон №1797 доповнив Податковий кодекс статтею 42 (1 прим), яка регулює роботу електронних кабінетів платників податків. Нововведення дозволять платникам працювати з фіскальною службою онлайн, проводити звіряння розрахунків з бюджетами, управляти сумами помилково або надміру сплачених грошових коштів, заповнювати, перевіряти і подавати податкові декларації.
    Всі платежі через електронний кабінет будуть надходити на єдиний рахунок, відкритий для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби України. Для таких рахунків обов'язково потрібен цифровий підпис.

    Підприємці кажуть про те, що електронний кабінет буде корисний тільки в тому випадку, коли це буде не просто інтерфейс, а повноцінний інструмент для отримання будь-якої довідки та інформації від податкових органів за допомогою електронних засобів.
    За словами Олександри Томашевської, користуватися електронним кабінетом поки незручно. Підприємства сплачують через систему "клієнт-банк", а потім відомості з цієї системи імпортуються в кабінет (або набиваються вручну).

    "У кожного платника його банківський рахунок узятий на облік в податковій. Відомості про зарахування або списання грошей знаходяться в системі Клієнт-банк. Тому можливо в кабінеті буде тільки генеруватися документ на оплату, а оплата фізично повинна проводитися через банк. У такому випадку виникає питання : якщо у платника багато рахунків в різних банках, і він ще не знає, звідки буде платити?" – зауважила Томашевська.

    За словами експертів, якщо говорити про практику зарубіжних країн, то там таке теж є. Однак при наявності переплати з податку бюджет нараховує відсоток (по аналогії з депозитом в банку).

    "Скажімо в Польщі ці показники становитимуть 9% річних. Відповідно, за борги теж нараховується такий же відсоток. Якби така штука була у нас, тоді було б вигідно платити податки раніше, щоб накопичувати кошти. Без цього наші підприємці раніше платити не будуть" , – вважає Томашевська.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми