Податки та законодавство, Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Великий бізнес відмовляється платити податки

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: податки, бізнес

  Великі платники податків заборгували державі 12,65 млрд грн.

  home-banner.png (301.21 Kb)

  Про це повідомив глава Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбизов.

  Станом на 1 жовтня 2017 року загальна сума податкового боргу 326 підприємств-боржників становить 12,65 млрд грн.

  Податковий борг - сума узгодженого, але не виплаченого грошового зобов'язання. Таким чином, боржники не заперечують суму боргу, однак також і не погашають його.

  В першу чергу виплату боргу затримують банки, які знаходяться в стадії ліквідації. Їх сукупний борг складає 3,14 млрд грн, що дорівнює 26,7% від суми загального боргу всіх підприємств-боржників.

  Ця проблема пов'язана з тим, що між нормами ПК України та Закону «Про систему гарантування вкладів фізосіб» існують правові колізії в питанні декларування і сплати податків банками-банкрутами.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

  Крім того, НК України не регулює відносини щодо стягнення боргу з банку, який знаходиться в стадії ліквідації.

  Найбільшим боржником із виплати податків є ПАТ «Укрнафта», яке одне винне державі 2,1 млрд грн податку на прибуток і ПДВ.
  На даний момент стягнення податкового боргу з цього підприємства заважає позиція суду, який заборонив реалізовувати майно компанії, що знаходиться в податковій заставі, що не дає можливості погасити борг перед бюджетом.

  Це при тому, що за три останні місяці ДФС зменшила загальну суму боргу на 626,3 млн грн. Це вдалося зробити частково за рахунок примусового списання грошей з рахунків підприємств (18,5 млн грн), частково за рахунок опису майна боржників (214,3 млн грн).

  За словами Євгена Бамбізова, окрема проблема полягає в тому, щоб отримати від державних підприємств частина чистого прибутку. Згідно із законом всі держкорпорації зобов'язані відраховувати частину свого прибутку своєму власнику - державі. Однак на практиці часто цього не роблять. При цьому такі виплати не є податками, тому у ДФС відсутні ефективні механізми для примусового погашення такої заборгованості.

  Для вирішення проблеми необхідно внести зміни в ряд нормативно-правових актів України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple запатентувала новий вид гаджетів Apple запатентувала новий вид гаджетів
Це підтверджує чутки про те, що виробник працює над гаджетом, що складається.
Microsoft серйозно оновить Windows 10 Microsoft серйозно оновить Windows 10
Італійський ресурс surface-phone поінформував, що у планах корпорації Microsoft повністю переробити головний елемент операційної системи – Робочий сті...
Названо головну Названо головну "родзинку" нового Android 8.1
Аndroid 8.1 Oreo буде більш ефективно виявляти додатки, що негативно впливають на автономність пристрою. Згідно з інформацією, отриманою журналістами ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми