Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Як перейти на єдиний податок: що потрібно знати підприємцю

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: податки

  Підприємці, які бажають платити єдиний податок, спочатку повинні відзвітувати про сплату всіх інших податків і зборів.

  9875_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Якщо новостворений ФОП бажає стати платником єдиного податку І чи ІІ групи і подав заяви в ГФС в той же місяць, коли його зареєстрували як СПД, то платником ЄП він стане з наступного місяця (пп. 298.1.2 ПКУ).

  Тобто, звітувати за єдиним податком ФОП повинен буде, починаючи з наступного після реєстрації місяці. Але підприємцем він стане відразу ж з моменту державної реєстрації.

  Як же тоді ФОП звітувати на місяць, в якому його зареєстрували підприємцем, але ще не зареєстрували платником єдиного податку?
  На це питання відповіла Державна фіскальна служба в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ТВР) в категорії 107.12 .: «ФОП, яке до закінчення місяця держреєстрації подало в ГФС заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для І чи ІІ групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем держреєстрації, перебуває на загальній системі оподаткування. Протягом 40 днів після звітного кварталу фізособа подає в ДФС податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати держреєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування ".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ прогнозує шок для світових фінансових ринків

  Інакше кажучи, якщо фізособа зареєструвалося підприємцем, наприклад, в серпні 2017 року і в цьому ж місяці подало заяви в ГФС про своє бажання платити єдиний податок І чи ІІ групи, то платником єдиного податку таке ФОП стане з вересня 2017 року. Тобто, в серпні фізособа буде значитися підприємцем на загальній системі. Тому необхідно буде подати за серпень 2017 року декларацію як підприємець на загальній системі (платник податку на доходи фізосіб), а не як платник єдиного податку. Така декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення кварталу. Він закінчується в останній день вересня, тому декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення вересня.

  Крім того, з вересня 2017 року ФОП стане платником єдиного податку, що теж має на увазі подачу декларації, але вже за єдиним податком, а не по ПДФО. При цьому, ФОП І та ІІ групи подають декларацію раз на рік, на протязі перших 60-и днів нового року, тобто за 2017 рік - до 1 березня 2018 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми