Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Як перейти на єдиний податок: що потрібно знати підприємцю

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: податки

  Підприємці, які бажають платити єдиний податок, спочатку повинні відзвітувати про сплату всіх інших податків і зборів.

  9875_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Якщо новостворений ФОП бажає стати платником єдиного податку І чи ІІ групи і подав заяви в ГФС в той же місяць, коли його зареєстрували як СПД, то платником ЄП він стане з наступного місяця (пп. 298.1.2 ПКУ).

  Тобто, звітувати за єдиним податком ФОП повинен буде, починаючи з наступного після реєстрації місяці. Але підприємцем він стане відразу ж з моменту державної реєстрації.

  Як же тоді ФОП звітувати на місяць, в якому його зареєстрували підприємцем, але ще не зареєстрували платником єдиного податку?
  На це питання відповіла Державна фіскальна служба в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ТВР) в категорії 107.12 .: «ФОП, яке до закінчення місяця держреєстрації подало в ГФС заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для І чи ІІ групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем держреєстрації, перебуває на загальній системі оподаткування. Протягом 40 днів після звітного кварталу фізособа подає в ДФС податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати держреєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування ".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ прогнозує шок для світових фінансових ринків

  Інакше кажучи, якщо фізособа зареєструвалося підприємцем, наприклад, в серпні 2017 року і в цьому ж місяці подало заяви в ГФС про своє бажання платити єдиний податок І чи ІІ групи, то платником єдиного податку таке ФОП стане з вересня 2017 року. Тобто, в серпні фізособа буде значитися підприємцем на загальній системі. Тому необхідно буде подати за серпень 2017 року декларацію як підприємець на загальній системі (платник податку на доходи фізосіб), а не як платник єдиного податку. Така декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення кварталу. Він закінчується в останній день вересня, тому декларація повинна бути подана протягом 40 днів після закінчення вересня.

  Крім того, з вересня 2017 року ФОП стане платником єдиного податку, що теж має на увазі подачу декларації, але вже за єдиним податком, а не по ПДФО. При цьому, ФОП І та ІІ групи подають декларацію раз на рік, на протязі перших 60-и днів нового року, тобто за 2017 рік - до 1 березня 2018 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми