Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

ВР змінила оподаткування дивідендів платників єдиного податку

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: податки

  Верховна Рада змінила порядок оподаткування дивідендів, які виплачуються платниками єдиного податку, в тому числі аграріями, на користь власників.

  1893_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)


  Відповідні зміни передбачені прийнятим у другому читанні законом про внесення змін до Податкового кодексу України (№6776-д), велика частина яких повинна вступити в силу з 1 січня 2018 року.

  Як пояснив партнер, керівник відділу оподаткування та юридичних послуг компанії Ernst & Young в Україні Володимир Котенко, закон передбачає звільнення "єдинників" від авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

  "Вносяться зміни в ст. 297 Податкового кодексу щодо обов'язку платників єдиного утримувати податок на доходи нерезидентів (так званий" податок на репатріацію ") при виплаті нерезидентам-юрособам доходів, джерелом походження яких є Україна", - сказав Котенко.

  Експерт також зазначив, що рішення не застосовувати до платників єдиного податку авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів виглядає логічним, так як вони не є платниками зазначеного податку.

  "Тепер дивіденди, отримані від платників єдиного податку українськими акціонерами, будуть обкладатися податком на загальних підставах. До цього отримані дивіденди не оподатковувалися через спеціальних положень Податкового кодексу, які планується скасувати одночасно зі скасуванням авансового внеску для платників єдиного податку. Якщо акціонером або учасником підприємства, що сплачує єдиний податок, є нерезидент, то при виплаті дивідендів акціонеру-нерезиденту платник податків повинен сплатити податок на доходи нерезидент в - за ставкою 15% або передбаченої відповідною конвенцією про уникнення подвійного оподаткування ", - зазначив Котенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України зросте на 3,5% - Moody's

  "Зазначені зміни будуть доречні для всіх платників єдиного податку, які виплачують дивіденди своїм акціонерам, в тому числі для платників податків-аграріїв, які мають в складі своїх акціонерів як резидентів, так і нерезидентів", - додав експерт.

  Крім того, ряд правок до Податкового кодексу також стосується уточнення правил трансфертного ціноутворення (ТЦО).

  "Правки щодо ТЦО планувалося уточнити не тільки визначення пов'язаних осіб, але і порядок віднесення операцій до так званим" контролюється ", інші технічні деталі. Однак чи будуть успішні спроби змінити правила з метою боротьби з ухиленням від сплати податків в цій сфері, покаже практичне впровадження і застосування відповідних норм ", -вважає Котенко.

  За словами експерта, до сих пір не було значної кількості донарахувань за порушення в сфері ТЦО, при цьому платниками податків декларувалися досить незначні суми самостійних коригувань.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми