Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Фіскали нагадали про податкові зміни для бізнесу з 1 січня

  • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: бізнес, податки

    З 1 січня 2018 року набули чинності зміни щодо податку на прибуток підприємств, які були прийняті Верховною Радою 7 грудня 2017 року.

    2958_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це йдеться в повідомленні Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

    Так, з 1 січня змінено визначення безнадійної заборгованості (для цілей оподаткування банківських установ).

    Введено визначення терміна "синдикований кредит", а також особливості застосування до нього угод про уникнення подвійного оподаткування.

    Уточнено визначення терміна "роялті", що саме не є роялті для програмної продукції.

    Крім того, змінено визначення терміна "пов'язана особа", це якщо кінцевим беніфіціари є одне і те ж фізична особа, або така особа виконує функції виконавчого органу. Уточнено, що кредити, надані під гарантії держави, не впливають на визначення пов'язаності юридичних осіб.

    Також змінами передбачено, що податкову декларацію з податку на прибуток, яка розраховується з наростаючим підсумком за рік, подають в 60-ти денний термін.

    Введена для банків можливість враховувати всю суму резервів, які нараховуються під активи, а також передбачені перехідні положення щодо таких операцій.

    Уточнено норми щодо сплати дивідендів платниками єдиного податку: платники єдиного податку не сплачують авансові внески, платники податку, одержувачі не коригують фінансовий результат.

    Також вступили в силу зміни до норм щодо податкових наслідків переходу зі спрощеної системи на загальну для платників четвертої групи.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплата у 2018 році досягне "психологічної відмітки"

    Крім того, відтепер обмеження за операціями з низькоподатковими нерезидентами поширюються і на нерезидентів особливих організаційно-правових форм.

    Передбачена можливість не оподатковувати кошти, спрямовані на допомогу спортивним неприбутковим організаціям, в розмірі до 8% від оподатковуваного прибутку попереднього року.

    Також фінансовий результат збільшується на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не обкладаються податком на доходи фізичних осіб.

    Сума податку на прибуток зменшується на суму акцизного податку сплаченого за дизельне пальне, яке використано дизельними локомотивами і самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.

    У той же час, до 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб'єктів літакобудування, визначених відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості".

    До 1 січня 2020 року звільнена від оподаткування діяльність по використанню газу метану вугільних родовищ.

    Також виключено вимогу про необхідність дотримання не низькоподаткова статусу нерезидента для розміщених євробондів.

    Крім того, передбачена норма, яка зазначає, що платники єдиного податку сплачують податок на репатріацію в разі виплат на користь нерезидента.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми