Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Податки з-за кордону: що чекає українців

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: податки, суспільство

  Близько 43% інтернет-покупців купують товар на зарубіжних сайтах.

  0194_83_main_new_112703.jpg (25.92 Kb)


  Нещодавно Верховна Рада підтримала ініціативу про те, щоб ввести податок на товари, які українці так чи інакше отримують з-за кордону. За багаж, вартість якого перевищує 500 євро, вже доведеться додатково платити, а ось посилки поки що можна отримувати в необмеженій кількості. Сайт "Сегодня" розібрався в нових законодавчих нормах і розповідає, з якими змінами зіткнуться українці і для чого це зроблено..

  Дорогі посилки можна отримувати без податків ще рік, а за багаж доведеться заплатити
  Ще в грудні Верховна Рада обмежила безмитне ввезення і пересилання товарів до України. Але через кілька тижнів стало відомо, що обмеження на отримання посилок українцям відстрочили ще на рік. Так, починаючи з 1 січня 2019 року, пересилання товарів з-за кордону для фізичних осіб буде обмежене трьома посилками сумарною вартість до 150 євро. Вже починаючи з четвертого відправлення посилка обкладатиметься ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом (для деяких категорій товарів).

  Причому, податок доведеться заплатити, навіть якщо товар в четвертій посилці коштуватиме всього кілька євро.

  Нагадаємо, поки що, українці можуть отримувати необмежену кількість посилок вартістю все тих же 150 євро за кожну. Якщо посилка коштує більше – одержувач оплачує ПДВ, мито і, для певної групи товарів, акциз, але тільки на ту суму, яка перевищує 150 євро.

  Щоправда, відстрочка мит не торкнулася самого ввезення товарів в ручному багажі або ж супроводжуваному. За новими нормами, його сума не може перевищувати 500 євро (в аеропортах 1000 євро), а вага – 50 кг. Це діятиме для тих, хто був відсутній в країні більше доби і в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. При частішому перетині кордону без податків можна ввезти товарів лише на 50 євро.

  На одного українця на рік припадає 13 посилок з-за кордону
  Покупки якісних і фірмових товарів за кордоном – практика дуже поширена в сучасній Україні. За даними дослідження GfK, у структурі онлайн-покупців близько 43% замовляли товари з інших країн за цей рік. За останні п'ять років число таких покупців зросла майже вдвічі. Так, в середньому, на одного українця на рік припадає 12-13 зарубіжних посилок. Середня вартість таких покупок близько 1290 грн.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенко анонсував нову пенсійну реформу

  Але можливістю купити іноземну товар на вигідніших умовах користуються не тільки для особистих потреб, а й для ведення бізнесу, який далекий від законності. З числа респондентів, які купували що-небудь на зарубіжних сайтах за останній рік, 94% робили це для особистого користування, 15% – для подальшого перепродажу, зазначається в дослідженні.

  "Думаю, всі погодяться з тим, що на сьогодні, на жаль, тіньовий імпорт, який існує в нашій країні, стає перешкодою для легального бізнесу, який працює в Україні", – зауважив державний секретар Міністерства фінансів України Євген Капінус.

  Так, ввезення необмеженої кількості товарів, які не оподатковувалися, став бізнесом для чималої частини українського населення. Безліч інтернет-магазинів, приватних продавців і т.д. просто привозять необхідні речі, одяг, аксесуари, техніку, їжу з країн ближнього зарубіжжя і продають її в Україні вже з націнкою, отримуючи хороший прибуток, але так і не сплачуючи податки.

  Ініціативу сприйняли по-різному: люди обурені, а експерти підтримують
  Через такі інновації на західній Україні почалася хвиля протестів. 10 січня протестувальники заблокували кілька КПП на українсько-польському кордоні. Вони перекрили дорогу, але час від часу пропускали автобуси і вантажівки.

  До речі, саме на заході країни поширений човниковий бізнес. Причин для цього багато, як близькість до кордонів європейських країн, так і проблеми з робочими місцями. Так чи інакше, новий закон зведе такий бізнес нанівець.

  "Стосовно пропозиції Мінфіну про поштовий імпорт, то це хороша ініціатива, і на зустрічі учасників кількох комітетів ЕВА, де були також і представники логістичних операторів, погодилися, що подібні ініціативи можуть спрацювати – вони не зашкодять споживачеві, але припинять сірі схеми", – заявила представник Європейської Бізнес Асоціації Вікторія Куликова.

  Експерти вважають посилення правил ввезення та пересилання товарів з-за кордону правильним і здоровим рішенням. Так, керівник експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук зазначає, що "човниковий" бізнес дуже далекий від законного і функціонує в збиток державі. Тому ініціатива з обмеженнями ввезення різних товарів допоможе мінімізувати тіньовий бізнес.

  До того ж, три посилки на місяць, вартістю до 150 євро цілком відповідають потребам населення, і дуже ймовірно, що все згори – це бізнес.

  Нагадаємо, що ліміти на безмитне ввезення і пересилання закордонних товарів діють і в низці інших країн. Наприклад, в Бельгії, Чехії, Італії, Фінляндії, Німеччини, Греції митні ліміти становлять 22 євро, в Данії – близько 10 євро, а в Болгарії – 15 євро. А у Франції і Канаді за всі посилки потрібно платити податки.

  Але, далеко не всі вважають, що така ініціатива правильна. Так, голова комітету економістів України Андрій Новак розповів сайту "Сегодня", що нові норми не допоможуть вивести бізнес з тіні, а тільки створять велику корупцію на митницях.

  "Я вважаю, що це нововведення нічого, крім додаткових проблем, ускладнень і шкоди для громадян України не принесе. Жодних особливих додаткових надходжень до бюджету воно теж не принесе. Основна контрабанда, яка є в Україні, це контрабанда в фурах і вагонах, а не в руках і рюкзаках. Українська влада звернула увагу не на те місце в боротьбі з контрабандою", – говорить Новак.

  Експерт зазначає, що для мільйонів громадян, які живуть в прикордонних областях, це створить додаткові проблеми. Вони часто їздили за кордон до Польщі, Білорусі, Молдови, просто для того, щоб купити товари дешевше. "Нововведення різко підвищить рівень корупції на митниці. Тому що все одно підприємці привозитимуть товари, як і раніше. Тільки тепер, щоб провезти на велику суму, потрібно буде домовлятися з митницею", – пояснює Новак.

  Він також додав, що прийняття такої ініціативи зараз, коли почався передвиборний рік, – досить дивне рішення. "Можливо, таке нововведення прийняли для того, щоб потім його скасувати і продемонструвати турботу про інтереси громадян", – резюмував експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми