Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Мінфін запропонував взяти заможних українців "на олівець"

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: Мінфін

  І ввести для них щорічне декларування.

  5073_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Міністерство фінансів України пропонує вести окремий облік заможних українців, зобов'язавши їх щорічно подавати податкові декларації.

  "Орієнтовна кількість фізосіб - платників податків під час проведення деклараційної кампанії складе 1200 осіб", - прогнозують автори законопроекту.

  Згідно з документом, відносити до категорії заможних будуть по одному з трьох критеріїв:

  * Кінцевий бенефіціарний власник великого платника податків;

  * Загальний оподатковуваний дохід за попередній рік в 50 млн грн;

  * Пряме або опосередковане володіння 10% і більше юрособи-нерезидента, який задекларував дохід за попередній рік 10 млн євро і більше.

  За несвоєчасну подачу податкової декларації у Мінфіні пропонують штрафувати на 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала дату нового траншу МВФ

  Автори документа посилаються на світову практику, згідно з якою від застосування спеціальних заходів в роботі з платниками податків, що мають великі доходи, держава може мати істотні надходження. Вони посилаються на декларації за 2016 рік, які показали, що 63 людини задекларували в загальній сумі дохід 7,66 млрд грн. В результаті було донараховано 225,2 млн грн ПДФО і 26,6 млн грн військового збору.

  Втім, українські експерти поставилися до цієї ідеї досить скептично.

  - Для деяких мільйонерів це буде навіть вигідно, - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. - Нинішня система е-декларування дозволяє легко вибілити мільярди, і це вигідно для тих, кому потрібно легалізувати хабарі і "брудні" гроші. Просто шикарний спосіб для шахраїв і хабарників!

  - Будь-яке визначення "заможних" буде у нас досить умовним, - додає аналітик Олексій Кущ. - У нас вміють обходити всі ці "класифікації". Крім того, це може бути і інструментом тиску на великий бізнес.

  За словами експерта, в Україні потрібно вводити американську модель, де загального декларування немає, а здача декларацій в обов'язковому порядку починається з певного порогу. Таку модель потрібно застосувати і в Україні: наприклад, декларування, якщо дохід на місяць перевищує 10 тис. грн або середньомісячні покупки перевищують 10 тис. грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми