Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Мінфін запропонував взяти заможних українців "на олівець"

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: Мінфін

    І ввести для них щорічне декларування.

    5073_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Міністерство фінансів України пропонує вести окремий облік заможних українців, зобов'язавши їх щорічно подавати податкові декларації.

    "Орієнтовна кількість фізосіб - платників податків під час проведення деклараційної кампанії складе 1200 осіб", - прогнозують автори законопроекту.

    Згідно з документом, відносити до категорії заможних будуть по одному з трьох критеріїв:

    * Кінцевий бенефіціарний власник великого платника податків;

    * Загальний оподатковуваний дохід за попередній рік в 50 млн грн;

    * Пряме або опосередковане володіння 10% і більше юрособи-нерезидента, який задекларував дохід за попередній рік 10 млн євро і більше.

    За несвоєчасну подачу податкової декларації у Мінфіні пропонують штрафувати на 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала дату нового траншу МВФ

    Автори документа посилаються на світову практику, згідно з якою від застосування спеціальних заходів в роботі з платниками податків, що мають великі доходи, держава може мати істотні надходження. Вони посилаються на декларації за 2016 рік, які показали, що 63 людини задекларували в загальній сумі дохід 7,66 млрд грн. В результаті було донараховано 225,2 млн грн ПДФО і 26,6 млн грн військового збору.

    Втім, українські експерти поставилися до цієї ідеї досить скептично.

    - Для деяких мільйонерів це буде навіть вигідно, - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. - Нинішня система е-декларування дозволяє легко вибілити мільярди, і це вигідно для тих, кому потрібно легалізувати хабарі і "брудні" гроші. Просто шикарний спосіб для шахраїв і хабарників!

    - Будь-яке визначення "заможних" буде у нас досить умовним, - додає аналітик Олексій Кущ. - У нас вміють обходити всі ці "класифікації". Крім того, це може бути і інструментом тиску на великий бізнес.

    За словами експерта, в Україні потрібно вводити американську модель, де загального декларування немає, а здача декларацій в обов'язковому порядку починається з певного порогу. Таку модель потрібно застосувати і в Україні: наприклад, декларування, якщо дохід на місяць перевищує 10 тис. грн або середньомісячні покупки перевищують 10 тис. грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми