Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податок на нерухомість: які штрафи чекають за протермінування

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: штрафи, податки, нерухомість

  Українці зобов'язані за два місяці після отримання квитанції сплатити податок на нерухомість. Інакше будуть змушені платити штраф.

  99_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

  "Відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи зобов'язані заплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення. Тобто у народу є майже два місяці. Далі починаються штрафні санкції. Якщо затримка до 30 днів - 10% від суми нарахованого податку. Якщо більше 30 днів - 20%", - повідомила юрист Діна Дрижакова.

  У Податковому кодексі передбачена пеня в розмірі 120% облікової ставки. Сьогодні облікова ставка становить 17%, а пеня - 20,4%.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складено рейтинг банків-порушників від НБУ

  Водночас власники житла самостійно обраховують суму податкової виплати і вказують її в декларації. Дані перевіряє місцевий орган ДФС. Якщо між даними з податкової декларації та Держреєстру речових прав буде виявлено розбіжності, платник податків отримує повідомлення із необхідною сумою сплати. Водночас власник нерухомості може вимагати у ДФС уточнення з приводу розміру платежу.

  У кінці травня українці отримали перші квитанції з податку на нерухомість. Платежі формуються у відсотках від мінімальної зарплати і платяться за минулий рік. Через двократне зростання мінімалки, суми у квитанціях зростуть пропорційно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми