Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податок на нерухомість: які штрафи чекають за протермінування

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: штрафи, податки, нерухомість

  Українці зобов'язані за два місяці після отримання квитанції сплатити податок на нерухомість. Інакше будуть змушені платити штраф.

  99_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  "Відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи зобов'язані заплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення. Тобто у народу є майже два місяці. Далі починаються штрафні санкції. Якщо затримка до 30 днів - 10% від суми нарахованого податку. Якщо більше 30 днів - 20%", - повідомила юрист Діна Дрижакова.

  У Податковому кодексі передбачена пеня в розмірі 120% облікової ставки. Сьогодні облікова ставка становить 17%, а пеня - 20,4%.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складено рейтинг банків-порушників від НБУ

  Водночас власники житла самостійно обраховують суму податкової виплати і вказують її в декларації. Дані перевіряє місцевий орган ДФС. Якщо між даними з податкової декларації та Держреєстру речових прав буде виявлено розбіжності, платник податків отримує повідомлення із необхідною сумою сплати. Водночас власник нерухомості може вимагати у ДФС уточнення з приводу розміру платежу.

  У кінці травня українці отримали перші квитанції з податку на нерухомість. Платежі формуються у відсотках від мінімальної зарплати і платяться за минулий рік. Через двократне зростання мінімалки, суми у квитанціях зростуть пропорційно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми