Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Уряд почне верифікацію сплати податків українцями

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки

  Заможні українці вже з 1 січня 2019 року можуть опинитися під посиленим контролем з боку податкової служби. У Кабінеті міністрів мають намір впорядкувати фінансову діяльність заможних фізосіб, яких через валютні падіння, а також перерозподіл ринків в Україні стало чимало.

  6694_off_shor_1_650x410.jpg (69.64 Kb)

  Саме з цією метою в уряді підготували спеціальний проект закону. На даний момент він ще не поданий до Верховної Ради України, але вже опублікований на сайті Міністерства фінансів.

  Що передбачає нова ініціатива Кабміну і що загрожує багатіям в Україні - розбирався OBOZREVATEL.

  Що пропонують зробити

  Так, в проекті закону уряд спробував з'ясувати, кого саме можна вважати особою з великим фінансовим статком. У підсумку в міністерстві зійшлися на 3-х основних пунктах:

  Перший - людина є кінцевим бенефіціаром, власником (контролером) великого платника податків.

  Таким є юрособа, обсяг доходу якої від усіх видів діяльності за останні 4 податкових квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро. А також ті юрособи, загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до бюджету від яких за той самий період перевищує еквівалент 1 млн. євро. При цьому сума сплачених податків не повинна бути більше 500 тис. євро.

  Другий - платник податків володіє 10% або більше статутного капіталу, або правом голосу придбаних акцій юрособи, який є податковим резидентом іншої держави і задекларував дохід за минулий звітний рік 10 або більше мільйонів євро.

  І третій - загальний річний оподатковуваний дохід за минулий рік перевищує 50 млн. грн.

  Також проект закону передбачає і покарання, якщо відомості багатими українцями були подані з запізненням. Так, за несвоєчасне подання річної декларації осіб з високими податками, будуть штрафувати на 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб.

  Крім того, податківці в разі прийняття закону отримають можливість перевіряти правильність поданої громадянами декларації цілих 10 років. Зараз ця норма становить всього 3 роки.

  Чи буде ефект

  За даними Державної фіскальної служби, станом на 2018 рік в Україні офіційно 742 людини задекларували доходи в розмірі понад 1 млн. грн.

  Як пояснюють в Кабміні, подібні нововведення збільшать рівень податкової дисципліни серед платників податків.

  "Проект акту підготовлено з метою підвищення рівня податкової дисципліни серед платників податків - фізичних осіб із значними доходами і поліпшення ефективності контролю з боку держави в частині повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору з отриманих доходів", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

  Проте вірогідність успішного проходження законопроекту у Верховній Раді мінімальна. На думку члена комітету з питань податкової політики, народного депутата від "Народного фронту" Олександра Кірша, в Раді такий законопроект не підтримають.

  "Сумніваюся (що законопроект буде прийнятий, - Ред.), у нас в країні найзаможніші люди - негласні спонсори політичних сил, які і виступлять проти такої ідеї. Крім того, тут є інструменти революційної доцільності. Якщо перевіряти одних, не перевіряючи інших, то тут пахне експропріацією... Перевіряти потрібно, але тоді всіх поспіль", - пояснив нардеп і додав, що посприяти ухваленню законопроекту може лише тверда позиція МВФ.

  При цьому нардеп припустив, що така ініціатива Мінфіну може бути імітацією "бурхливої ​​діяльності" перед виборчою кампанією.

  "Крім того, у нас поділити капітал дуже просто. Можна розподілити суму на кілька людей і не обов'язково саме на членів сім'ї. Принцип, як в прогресивній шкалі оподаткування", - підкреслив Кірш.

  Варто відзначити, що на даний момент законопроект особливо не виносився в публічну площину. Щоправда, з огляду на суспільний резонанс навколо декларацій народних депутатів, громадськість, ймовірно, підтримає податковий інтерес до заможних українців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми