Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

ДФС розповіла новини про податок на нерухомість для українців

 • Джерело: delo.ua.  → Ключові теги: ДФС, податки, нерухомість

  У січні-серпні 2018 року фізособи сплатили до місцевих бюджетів 582,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

  7238_82d4300d9ac4ef0c02404a1c623c6d.jpg (68.65 Kb)

  Як зазначає прес-служба Державної фіскальної служби, дана сума на 308,3 млн грн більша від аналогічного періоду минулого року (274,2 млн грн) і на 137,8 млн грн перевищує показник за все 2017 року (444,7 млн ​​грн).

  Варто зазначити, що цього року і до оплати виставили в два рази більшу суму – 969,1 млн грн (у 2017 році було 495,2 млн грн)

  Фіскали сформували близько 1,2 млн податкових повідомлень-рішень щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для більш 920 тис. фізичних осіб – власників такої нерухомості.

  Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

  Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

  При цьому діють пільгові розміри майна, за які не треба платити податок:

  - для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

  - для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

  - для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (в разі одночасного перебування у власності платника податків квартири/квартир та житлового будинку/будинків, в тому числі їх частин) – 180 кв. метрів.

  При наявності у власності квартири загальною площею понад 300 кв. м і/або будинку на 500 кв. м, сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.

  Фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми