Розмитнити автомобіль можна буде й після 22 лютого.
Але заплатити доведеться більше. Так, якщо ви тільки завезли авто на єврономерах, то пільговим акцизом (зі знижкою 50%) можете скористатися, якщо оформите транспортний засіб не пізніше, ніж через 90 днів. А якщо автомобіль з вами вже багато років, то скористатися такою пільгою можна до 22 лютого. Правда, парламентарії розглядають можливість цей період продовжити, але поки це лише пропозиція.
Юрист Олександр Плахотник впевнений: усі, хто хотіли оформити авто, вже це зробили. Багато часу на це не потрібно. Крім того, якщо раніше не було можливості легалізувати автомобіль через відсутність екологічного сертифіката, то зараз правила спростили – потрібно мати технічний паспорт.
Також під час оформлення "євробляхи" знадобляться:
реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);
документи, які підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися і декларувати (зазвичай, це доручення);
рахунок-фактура (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).
Оформити автомобіль можна на будь-якій митниці. Крім того, якщо з документами все гаразд, то вивозити авто за кордон і знімати там із реєстрації не доведеться. І в Державній фіскальній службі, і профільні експерти радять: найкраще звернутися до брокера. Він візьме на себе відповідальність і самостійно займеться оформленням документів. Послуги такого посередника обійдуться приблизно в 3-5 тис. грн.
За ці гроші брокер повинен зняти автомобіль із обліку, підготувати документи для реєстрації, розрахувати вартість розмитнення, провести митне оформлення, сертифікацію, поставити авто на український облік. У такому випадку важливо звертатися тільки до тих посередників, котрі працюють офіційно. Їхній перелік є на сайті ДФС (тут можна завантажити список підприємств, які мають право надавати брокерські послуги).