Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

В Україні пропонують створити п'яту групу єдиного податку

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податки

  Очікується, що в неї увійдуть передусім представники IT-сфери, які платитимуть більше, водночас залишаючись офіційними ФОП.

  8610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Ідея є альтернативою попередньому проекту від Мінсоцполітики, який запропонував повністю заборонити оформлення працівників IT як підприємців.

  У чому суть, які підводні камені й чи є у законопроекту шанси на успішне голосування.

  Головне:

  У Раді запропонували створити 5-у групу для ФОП. У неї можуть увійти представники IT-сектору;

  Нова система передбачає поступове підвищення податку з 5% у 2020 році й майже 10% до 2025 року;

  Автори ідеї планують вирішити два основні завдання: зберегти конкуренцію в галузі й змусити платити більше податків у бюджет;

  Ймовірно, проект закону не буде проголосований у парламенті. Різко проти виступають іноземні партнери України.

  У чому суть
  У Верховній Раді запропонували альтернативне рішення проблеми навколо ФОП. Так, деякі нардепи наполягають на створенні 5-ої групи платників єдиного податку. Туди повинні увійти ФОП, які надають послуги в створенні комп'ютерних ігор, іншого програмного забезпечення, програмування, консультування, розміщення інформації на веб-вузлах, а також в обробці даних.

  Пропонується нарощувати податкову ставку для 5-ої групи. Підвищення буде поступовим, на 1% у рік:

  5% доходу з 1 січня 2020 р.,

  6% доходу з 1 січня 2021 р.,

  7% доходу з 1 січня 2022 р.,

  8% доходу з 1 січня 2023 р.,

  9% доходу з 1 січня 2024 р.,

  10% доходу з 1 січня 2025 р.

  Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

  У тому випадку, якщо дохід ФОП 5-ої групи за рік перевищуватиме 7,5 мільйона гривень, пропонується встановити ставку податку в розмірі 15%. Аналогічний податок буде застосовуватися, коли ФОП на 5-ій групі отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

  У Кабінеті міністрів України запропонували заборонити оформлення працівників як фізичних осіб-підприємців (ФОП).

  На думку ініціатора — Міністерства соціальної політики, така практика використовується багатьма роботодавцями як легальна схеми зменшення податків. Тому скасування практики наймати ФОП допоможе наповнити бюджет.

  Які плюси і мінуси
  За словами авторів проекту, в такого підходу є декілька переваг:

  IT-підприємцям не доведеться боятися податкової через незаконне оформлення співробітників як ФОП;

  Представники сектору зможуть і далі користуватися спрощеною системою оподаткування;

  Український бюджет отримає більше грошей, водночас IT-сфера залишиться конкурентоспроможною.

  "Гроші приходять з-за кордону, ми збільшуємо монетарну базу, більше стає валюти, яка приходить на рахунки. Всі гроші через Національний банк підуть законним шляхом, з цього йде податок 10%. Правила для всіх зрозумілі, ніхто ні на кого не "наїжджає". Надійшли 10 мільярдів доларів, 1 мільярд пішов у вигляді податків. Тут великий плюс у чому? Гроші прийшли з зовнішніх джерел, і вони залишаються в країні", — пояснив один із авторів законопроекту, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Співаковський.

  Втім, економіст Олексій Кущ не схвалює ідею нардепів. На його думку, в нинішній податковій політиці немає системності та єдиного підходу до всіх платників податків. Тобто всі мають бути рівними.

  "До чого це може призвести? Умовно кажучи, завтра під парламент вийдуть ресторатори і скажуть, мовляв, зробіть нам 6-у групу ФОП. Післязавтра вийдуть транспортні перевізники і попросять зробити 7-му. Це прецедент. І ситуація може дійти до абсурду, де кожен вид бізнесу, враховуючи шевців або годинникарів, матиме свою окрему групу", — пояснив нам Кущ.

  Представник IT-сектору Роман Зварич пропонує поглянути на питання з декількох сторін і пропрацювати зручний механізм.

  "Є приклади компаній, які наймають людей на конкретний проект, чітко визначений тимчасовими рамками, на рік або два, наприклад. Є такі компанії, які працевлаштовують без ФОП. А є й такі фахівці, які часто змінюють місце роботи і не вимагають офіційного працевлаштування. У цій ситуації потрібно працювати системно, продумано. Можливо, розмежувати ФОП-підприємців, які працюють на короткострокових проектах до 1 року з одним клієнтом і людей, які потребують захисту від нечесних роботодавців", — заявив Зварич.

  Що буде з ФОП та чи ухвалять нові правила?
  Опитані нардепи зійшлися на думці, що в нинішній редакції проект закону не ухвалять. По-перше, найближчим часом буде опублікований ще один законопроект із вкрай іншим підходом. Як виявилося, іноземні партнери України не зовсім схвалюють введення додаткової групи для ФОП.

  По-друге, у парламенту фізично немає часу зайнятися цим питанням. У кращому випадку проект закону в першому читанні буде проголосований уже після президентських виборів. Потім необхідна тривала підготовка його до другого, з безліччю поправок. Розгляд затягнеться щонайменше до початку парламентських виборів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми