Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Декларації для всіх: навіщо українцям пропонують "познайомитися" з податківцями

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: декларація доходів

  Кожен українець віддає зі своєї зарплати 41,5% податків. Але платить їх роботодавець, тому більшість навіть не здогадується про те, скільки і кому винні.

  9888_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)


  Про це розповідає керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун. Наприклад, якщо на руки ви отримуєте 10 тис. грн, то роботодавцю така зарплата коштує 14,1 тис. грн. З них 150 грн "підуть" у вигляді військового збору, 1,8 тис. — прибуткового податку і 2,2 тис. — соціальний внесок.

  Щоб показати українцям, скільки грошей вони віддають державі, команда новообраного президента Володимира Зеленського пропонує зобов'язати усіх, хто працює, звітувати перед податківцями.

  Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання — Данило Гетманцев.

  "Загальне декларування доходів не буде стосуватися пенсіонерів і тих, хто отримує доходи від держави. Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки ви в цьому місяці заплатили державі?", — заявив радник Володимира Зеленського Данило Гетманцев.

  При цьому, судячи зі слів експерта, ситуація, коли роботодавець сам стягує і сплачує податки (тобто виступає податковим агентом) залишиться. Кожному працівнику доведеться раз на рік брати в бухгалтерії довідку про свої доходи (з урахуванням премій, бонусів тощо), згадувати про додаткові заробітки (наприклад, банківський депозит) і самостійно звітувати перед ДФС.

  Хто має заповнювати декларацію:

  українці, що працюють у приватному секторі.

  Хто зможе не заповнювати декларацію:

  ті, хто отримує доходи з бюджету (наприклад, пенсіонери).

  "У більшості людей відсутній взаємозв'язок між тим, скільки податків вони платять і що можуть отримати від держави. Утримання податку здійснює підприємство, в більшості випадків українці навіть не знають, скільки податків платять. З точки зору виховання культури платників податків загальне декларування — хороший хід", — пояснює Почкун.

  Фінансовий аналітик Єгор Комов додає: щоб подібна реформа запрацювала, доведеться щонайменше створити технічну можливість заповнювати декларацію онлайн в особистому кабінеті і пояснити українцям, навіщо їх "нагородили" новим обов'язком. "Якщо ви будете бачити, що заплатили до бюджету за рік 15 тис. грн, вам, звісно, буде цікаво, на що ж ці гроші витратили. Не має бути відчуття, що є якісь державні гроші. Коли ми зрозуміємо, що бюджет — наші з вами гроші, навчимося рахувати, куди вони витрачаються, зміниться і ставлення. Наприклад, ось ви хочете велику субсидію. А чи готові ви заплатити більше податків, щоб компенсувати витрати на комунальні послуги? Коли ви будете бачити, як змінюється сума вашого "брудного заробітку", ви інакше будете ставитися до цього", — пояснив Комов.

  Наразі законопроект про загальне декларування команда новообраного президента ще не презентувала. Головні питання, вважають експерти — каратимуть тих українців, що з якоїсь причини не заповнять декларацію або внесуть дані з помилкою, і як це буде відбуватися технічно. Надіслав запит до ДФС з питанням про те, як швидко вони можуть організувати систему для збору декларацій з усіх працівників і скільки це займе часу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми