Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Декларації для всіх: навіщо українцям пропонують "познайомитися" з податківцями

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: декларація доходів

  Кожен українець віддає зі своєї зарплати 41,5% податків. Але платить їх роботодавець, тому більшість навіть не здогадується про те, скільки і кому винні.

  9888_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)


  Про це розповідає керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун. Наприклад, якщо на руки ви отримуєте 10 тис. грн, то роботодавцю така зарплата коштує 14,1 тис. грн. З них 150 грн "підуть" у вигляді військового збору, 1,8 тис. — прибуткового податку і 2,2 тис. — соціальний внесок.

  Щоб показати українцям, скільки грошей вони віддають державі, команда новообраного президента Володимира Зеленського пропонує зобов'язати усіх, хто працює, звітувати перед податківцями.

  Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання — Данило Гетманцев.

  "Загальне декларування доходів не буде стосуватися пенсіонерів і тих, хто отримує доходи від держави. Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки ви в цьому місяці заплатили державі?", — заявив радник Володимира Зеленського Данило Гетманцев.

  При цьому, судячи зі слів експерта, ситуація, коли роботодавець сам стягує і сплачує податки (тобто виступає податковим агентом) залишиться. Кожному працівнику доведеться раз на рік брати в бухгалтерії довідку про свої доходи (з урахуванням премій, бонусів тощо), згадувати про додаткові заробітки (наприклад, банківський депозит) і самостійно звітувати перед ДФС.

  Хто має заповнювати декларацію:

  українці, що працюють у приватному секторі.

  Хто зможе не заповнювати декларацію:

  ті, хто отримує доходи з бюджету (наприклад, пенсіонери).

  "У більшості людей відсутній взаємозв'язок між тим, скільки податків вони платять і що можуть отримати від держави. Утримання податку здійснює підприємство, в більшості випадків українці навіть не знають, скільки податків платять. З точки зору виховання культури платників податків загальне декларування — хороший хід", — пояснює Почкун.

  Фінансовий аналітик Єгор Комов додає: щоб подібна реформа запрацювала, доведеться щонайменше створити технічну можливість заповнювати декларацію онлайн в особистому кабінеті і пояснити українцям, навіщо їх "нагородили" новим обов'язком. "Якщо ви будете бачити, що заплатили до бюджету за рік 15 тис. грн, вам, звісно, буде цікаво, на що ж ці гроші витратили. Не має бути відчуття, що є якісь державні гроші. Коли ми зрозуміємо, що бюджет — наші з вами гроші, навчимося рахувати, куди вони витрачаються, зміниться і ставлення. Наприклад, ось ви хочете велику субсидію. А чи готові ви заплатити більше податків, щоб компенсувати витрати на комунальні послуги? Коли ви будете бачити, як змінюється сума вашого "брудного заробітку", ви інакше будете ставитися до цього", — пояснив Комов.

  Наразі законопроект про загальне декларування команда новообраного президента ще не презентувала. Головні питання, вважають експерти — каратимуть тих українців, що з якоїсь причини не заповнять декларацію або внесуть дані з помилкою, і як це буде відбуватися технічно. Надіслав запит до ДФС з питанням про те, як швидко вони можуть організувати систему для збору декларацій з усіх працівників і скільки це займе часу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми