Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Декларації для всіх: навіщо українцям пропонують "познайомитися" з податківцями

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: декларація доходів

  Кожен українець віддає зі своєї зарплати 41,5% податків. Але платить їх роботодавець, тому більшість навіть не здогадується про те, скільки і кому винні.

  9888_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)

  Про це розповідає керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун. Наприклад, якщо на руки ви отримуєте 10 тис. грн, то роботодавцю така зарплата коштує 14,1 тис. грн. З них 150 грн "підуть" у вигляді військового збору, 1,8 тис. — прибуткового податку і 2,2 тис. — соціальний внесок.

  Щоб показати українцям, скільки грошей вони віддають державі, команда новообраного президента Володимира Зеленського пропонує зобов'язати усіх, хто працює, звітувати перед податківцями.

  Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання — Данило Гетманцев.

  "Загальне декларування доходів не буде стосуватися пенсіонерів і тих, хто отримує доходи від держави. Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки ви в цьому місяці заплатили державі?", — заявив радник Володимира Зеленського Данило Гетманцев.

  При цьому, судячи зі слів експерта, ситуація, коли роботодавець сам стягує і сплачує податки (тобто виступає податковим агентом) залишиться. Кожному працівнику доведеться раз на рік брати в бухгалтерії довідку про свої доходи (з урахуванням премій, бонусів тощо), згадувати про додаткові заробітки (наприклад, банківський депозит) і самостійно звітувати перед ДФС.

  Хто має заповнювати декларацію:

  українці, що працюють у приватному секторі.

  Хто зможе не заповнювати декларацію:

  ті, хто отримує доходи з бюджету (наприклад, пенсіонери).

  "У більшості людей відсутній взаємозв'язок між тим, скільки податків вони платять і що можуть отримати від держави. Утримання податку здійснює підприємство, в більшості випадків українці навіть не знають, скільки податків платять. З точки зору виховання культури платників податків загальне декларування — хороший хід", — пояснює Почкун.

  Фінансовий аналітик Єгор Комов додає: щоб подібна реформа запрацювала, доведеться щонайменше створити технічну можливість заповнювати декларацію онлайн в особистому кабінеті і пояснити українцям, навіщо їх "нагородили" новим обов'язком. "Якщо ви будете бачити, що заплатили до бюджету за рік 15 тис. грн, вам, звісно, буде цікаво, на що ж ці гроші витратили. Не має бути відчуття, що є якісь державні гроші. Коли ми зрозуміємо, що бюджет — наші з вами гроші, навчимося рахувати, куди вони витрачаються, зміниться і ставлення. Наприклад, ось ви хочете велику субсидію. А чи готові ви заплатити більше податків, щоб компенсувати витрати на комунальні послуги? Коли ви будете бачити, як змінюється сума вашого "брудного заробітку", ви інакше будете ставитися до цього", — пояснив Комов.

  Наразі законопроект про загальне декларування команда новообраного президента ще не презентувала. Головні питання, вважають експерти — каратимуть тих українців, що з якоїсь причини не заповнять декларацію або внесуть дані з помилкою, і як це буде відбуватися технічно. Надіслав запит до ДФС з питанням про те, як швидко вони можуть організувати систему для збору декларацій з усіх працівників і скільки це займе часу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми