Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Трудовий кодекс: експерти назвали необхідні зміни

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Трудовий кодекс

  В Україні трудове законодавство кардинально не змінювали з радянських часів. По суті, маємо комуністичний Трудовий кодекс.

  2391_14388888461346trudovayaknijka-d3c3e2f256ac0ac7516cef8f7bdfceae.jpg (23.88 Kb)


  Про це розповів голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

  "Людину практично не можливо звільнити. Будь-хто на будь-яку посаду може поновитися через суд. Цим користуються прокурори, суді, високопосадовці", - пояснює Дорошенко.

  У Трудовому кодексі варто закріпити поняття гнучкий графік роботи, каже експерт.

  "Сьогодні більшість громадян працюють дистанційно. Головний критерій — ефективність роботи. Якщо людина дає результат, то яка різниця, звідки і скільки часу у день вона працює. Крім того, не треба витрачати гроші на облаштування робочого місця чи обслуговування офісної техніки", - наголошує Олексій Дорошенко.

  За його словами, треба зменшити кількість святкових днів хоча б на 3. Це дасть додатково 1% зростання ВВП щороку. Сьогодні ж відпочиваємо стільки, як німці. У Польщі, країнах Східної Європи святкових днів менше.

  Економіст Олександр Охріменко пояснює, що Україні треба чітко визначитися, на яку модель трудового законодавства орієнтуватися - соціальну захищеність чи соціальну незахищеність працівників.

  "У Швеції працівники соціально захищені. Там дуже великі податки. Якщо людина втрачає роботу, то отримує гідну допомогу з безробіття. Може жити на ці гроші. У Німеччині навпаки. Якщо працівника звільняють, то він живе за рахунок своїх заощаджень. Ми ж маємо хаос у трудовому законодавстві", - підсумовує Охріменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми