Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Девальвація і безробіття - експерти прокоментували податкові зміни

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: робота, гривня

  Ймовірне прийняття змін до Податкового кодексу, передбачених в законопроекті №1210, може призвести до девальвації гривні, безробіття і дрейфу в тіньовій економіці.

  2188_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Таку думку висловили експерти в ефірі телеканалу “Україна”.

  Як прокоментував імовірні податкові зміни глава Всеукраїнського союзу захисту підприємництва Сергій Доротич, продавця штрафують, а покупцю-скаржнику повернуть все, що він заплатив за товар. Бізнесмени тепер будуть замислюватися, чи вигідно їм при таких умовах і в подальшому мати власну справу. Анонсована “держава в смартфоні”, як виявилося, не позбавить їх від паперової тяганини, навіть якщо масово впровадять касові апарати, додав експерт.

  “Роздрукувати аналогічний чек для себе, зберігати його протягом трьох років, наклеювати його в відповідну звітність, роздруковувати ще додатковий звіт. Витрати кожного підприємця на один касовий апарат – це мінімум 70 тис. грн. на рік! Як наслідок, будуть підняті ціни на товари і послуги”, – пояснив Доротич.

  Крім того, на думку експертів, в інтернет-магазинах оборот може зменшитися в кілька разів.

  “Я не уявляю собі ситуацію, коли інтернет-магазин зможе відстежити, в який саме день і час їхній покупець забрав з пошти товар. Це просто абсурд. Це буде підставою для штрафу”, – говорить експерт аналітичного центру “Українська фабрика думки” Юрій Гаврилечко.

  Він зазначив, що де-факто податківці стають такими собі маленькими “царками”, дії яких фактично неможливо потім оскаржити в суді.

  Експерти при цьому вважають, що багато ФОП деякий час втримаються на плаву: будуть ховатися в тінь або виявляться втягнутими в корупційні схеми, причиною яких стануть саме нові податкові закони. А важка промисловість через збільшення ренти і посилення податкового тиску буде руйнуватися на очах, і наслідки можуть бути катастрофічними, попередив Гаврилечко.

  “Ми втрачаємо приблизно третину експорту, зараз це близько 10 млрд дол. До мільйона робочих місць може бути втрачено”, – говорить Гаврилечко.

  На думку професора, ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, нові законопроекти ставлять під загрозу енергетичну безпеку держави.

  “Це б’є по видобутку газу і нафти. Хтось хоче зробити нас тотально залежними від Росії. Ми самі можемо видобувати!”, – заявляє професор.

  Крім того, за його прогнозом, стагнація важкої промисловості неминуче вплине на курс гривні. “Зарплати стануть меншими, це призведе до девальвації гривні, а значить, потім і до інфляції”, – пояснив експерт.

  Раніше повідомлялося, що в разі прийняття законопроекту №1210 українська гірничорудна промисловість буде платити в чотири рази більше податків.

  Експерти вже охрестили проект №1210 “законом Коломойського”, адже підвищення фіскального тиску на видобуток марганцевої руди законопроект не передбачає, а найпотужнішим гравцем на українському марганцевому ринку вважається компанія “Приват Інтертрейдинг”, яка належить групі “Приват” бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми