Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Девальвація і безробіття - експерти прокоментували податкові зміни

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: робота, гривня

  Ймовірне прийняття змін до Податкового кодексу, передбачених в законопроекті №1210, може призвести до девальвації гривні, безробіття і дрейфу в тіньовій економіці.

  2188_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Таку думку висловили експерти в ефірі телеканалу “Україна”.

  Як прокоментував імовірні податкові зміни глава Всеукраїнського союзу захисту підприємництва Сергій Доротич, продавця штрафують, а покупцю-скаржнику повернуть все, що він заплатив за товар. Бізнесмени тепер будуть замислюватися, чи вигідно їм при таких умовах і в подальшому мати власну справу. Анонсована “держава в смартфоні”, як виявилося, не позбавить їх від паперової тяганини, навіть якщо масово впровадять касові апарати, додав експерт.

  “Роздрукувати аналогічний чек для себе, зберігати його протягом трьох років, наклеювати його в відповідну звітність, роздруковувати ще додатковий звіт. Витрати кожного підприємця на один касовий апарат – це мінімум 70 тис. грн. на рік! Як наслідок, будуть підняті ціни на товари і послуги”, – пояснив Доротич.

  Крім того, на думку експертів, в інтернет-магазинах оборот може зменшитися в кілька разів.

  “Я не уявляю собі ситуацію, коли інтернет-магазин зможе відстежити, в який саме день і час їхній покупець забрав з пошти товар. Це просто абсурд. Це буде підставою для штрафу”, – говорить експерт аналітичного центру “Українська фабрика думки” Юрій Гаврилечко.

  Він зазначив, що де-факто податківці стають такими собі маленькими “царками”, дії яких фактично неможливо потім оскаржити в суді.

  Експерти при цьому вважають, що багато ФОП деякий час втримаються на плаву: будуть ховатися в тінь або виявляться втягнутими в корупційні схеми, причиною яких стануть саме нові податкові закони. А важка промисловість через збільшення ренти і посилення податкового тиску буде руйнуватися на очах, і наслідки можуть бути катастрофічними, попередив Гаврилечко.

  “Ми втрачаємо приблизно третину експорту, зараз це близько 10 млрд дол. До мільйона робочих місць може бути втрачено”, – говорить Гаврилечко.

  На думку професора, ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, нові законопроекти ставлять під загрозу енергетичну безпеку держави.

  “Це б’є по видобутку газу і нафти. Хтось хоче зробити нас тотально залежними від Росії. Ми самі можемо видобувати!”, – заявляє професор.

  Крім того, за його прогнозом, стагнація важкої промисловості неминуче вплине на курс гривні. “Зарплати стануть меншими, це призведе до девальвації гривні, а значить, потім і до інфляції”, – пояснив експерт.

  Раніше повідомлялося, що в разі прийняття законопроекту №1210 українська гірничорудна промисловість буде платити в чотири рази більше податків.

  Експерти вже охрестили проект №1210 “законом Коломойського”, адже підвищення фіскального тиску на видобуток марганцевої руди законопроект не передбачає, а найпотужнішим гравцем на українському марганцевому ринку вважається компанія “Приват Інтертрейдинг”, яка належить групі “Приват” бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми