Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні знизили податки для інвесторів

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: податки, інвестиції

  Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні”.

  0450_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Закон підтримали 272 народні депутати при мінімально необхідних 226.

  Як вказано в пояснювальній записці, метою закону є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямками, обраними в результаті комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business.

  Закон спрямований на усунення юридичних прогалин, а також впровадження в правову систему України інноваційних правових інструментів. Зокрема, в сфері захисту прав акціонерів передбачено відповідальність посадових осіб акціонерного товариства за збитки, заподіяні угодою з зацікавленістю, укладеною на неринкових умовах, згоду на вчинення якої було надано мажоритарним акціонером або призначеними ним особами.

  У сфері будівництва, зокрема, скасовується обов’язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.

  В результаті прийняття закону буде досягнуто:

  зниження кількості порушень прав міноритарних акціонерів;
  зниження вартості кредитних ресурсів; зменшення витрат, пов’язаних з будівництвом житлових і нежитлових об’єктів;
  підвищення якості правосуддя в господарських справах, скорочення терміну розгляду господарських спорів;
  збільшення кількості товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.
  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук стверджує, що прийняття законопроекту про скасування пайового внеску є позитивним кроком до поліпшення бізнес-клімату в Україні.

  “Це однозначно позитивний крок для залучення іноземних інвестицій та поліпшення бізнес-клімату в Україні”, – сказав він в Facebook.

  Він зазначив, що парламент підтримав законопроект № 1059, над яким він сам і команда BRDO (Офіс ефективного регулювання – ред.) працювали останні чотири роки.

  “Сьогодні законодавство дозволяє місцевій владі «на свій розсуд» вирішувати, скільки повинен заплатити пайового внеску забудовник – 10% чи не платити взагалі. Ми ці корупційні “договірні пункти” вилучаємо”, – зазначив Гончарук.

  За його словами, закон набирає чинності з 1 січня 2020 року. “До цього працюють чіткі правила – 0% для промисловості, 2% для житлового будівництва, 4% для нежитлового”, – додав прем’єр.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми