Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Податок на нерухомість хочуть збільшити

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: податок, нерухомість

  Цей податок не стягують в повній мірі через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в реєстрі.

  8258_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)


  В Україні, де під час карантину діють податкові канікули, місцеві бюджети щорічно втрачають 2 млрд грн через несплату податку на нерухоме житлове та нежитлове майно. Його не стягують в повній мірі через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Про це розповіли у прес-службі Міністерства фінансів України.

  Фахівці міністерства вважають, що в базі даних відсутня до 40% нерухомого майна.

  "З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів податку на нерухоме майно органи місцевого самоврядування повинні забезпечити повноцінну роботу з інформаційного наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно та переносу архівної інформації про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв в електронну базу. Це дозволить податковим органам отримати відповідну інформацію для нарахування відповідних зобов'язань", – сказали у прес-службі.

  У Мінфіні уточнили, що ці заходи дозволять, за найскромнішими оцінками, залучити до місцевих бюджетів в 2021 році близько 2 млрд грн навіть при діючих ставках податку.

  Також наголошується, що за підсумками 2019 року від сплати податку на нерухоме майно місцеві бюджети отримали 4,9 млрд грн, а в 2018 році – 3,7 млрд грн.

  У 2020 році ставка податку на нерухомість встановлюється відповідно до рішення місцевої влади в розмірі, який не перевищує загальнодержавне обмеження – не більше 1,5% від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. У 2020 році максимальна ставка податку складе 70,84 грн за кв. м (мінімальна заробітна плата – 4723 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми