Податки та законодавство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Пенсіонерів звільнили від сплати ЄСВ

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Пенсіонери, які працюють самі на себе, повністю звільнені від сплати ЄСВ. Заборонено і подвійне нарахування соцвнеску на ФОП. Такі норми вводить закон №2166, підписаний президентом.

  9832_98798.jpg (69.04 Kb)


  Однак експерти підкреслюють, що з-під дії закону випали пенсіонери, які працюють на підприємствах, хоча подібний захід дозволив би людям старше 65 років стати більш конкурентними на ринку праці і заповнити нестачу робочих рук.

  1 червня президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради підписаний законопроект №2166 “Про внесення змін до закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації щодо кола платників”. З 1 січня 2021 року (а деякі ключові положення – з моменту публікації в офіційному виданні) стають чинними такі зміни:

  забороняється подвійне оподаткування громадян ЄСВ;
  звільняються від сплати ЄСВ самозайняті люди пенсійного віку;
  “сплячі” ФОП, які перебувають на стадії закриття, звільняються від сплати штрафів за несплату або прострочення ЄСВ.
  Двічі ЄСВ платять ті українці, які є фізособою-підприємцем та одночасно заробляють собі на життя, будучи найманими працівниками на якомусь підприємстві. З огляду на те, що за працівника єдиний соціальний внесок сплачує роботодавець, а ФОП як роботодавець нараховує ЄСВ сам собі, то за одну людину в даному випадку ЄСВ сплачується двічі.

  Закон дозволяє таким ФЛПам-сумісникам не платити єдиний соціальний внесок. Логіка законодавців полягає в тому, що практика подвійного нарахування ЄСВ в принципі суперечить законодавству, тому її і ліквідують.

  Закон звільняє також від зобов’язання сплачувати єдиний соціальний внесок пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Пенсіонери як суб’єкти підприємницької діяльності взагалі звільнені законодавством від сплати такого внеску, але самозайняті особи, які працюють як ФОП не на єдиному податку, а на загальних підставах, таких пільг не мають. Це, як правило, нотаріуси, адвокати і т.д.

  Тепер же закон усуває цю дискримінацію і дозволяє всім категоріям пенсіонерів, які працюють самі на себе, не платити єдиний соціальний внесок. “Вони не те що б звільнені, а можуть добровільно здійснювати оплату ЄСВ”, – уточнює Гетманцев.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми