Податки та законодавство, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

В Україні зменшили податок для фермерів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки, фермери

  Фінансовий комітет Верховної Ради вирішив знизити розмір майбутнього податку для малих фермерів. Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні.

  8785_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.

  Голова комітету Данило Гетманцев розповів, що до нього звернулася група народних депутатів з пропозицією повернутися до розгляду законопроектів №3131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” та альтернативного до нього №3131-1. Парламентарії просили переглянути рішення, прийняті комітетом 3 червня.

  Після консультацій в професійних колах і з депутатами Ради в законі пропонують знизити мінімальну суму податків на гектар (ПДФО, фіксований податок, податок на прибуток, податок на землю, ЄСВ) для виробників і фізичних осіб. Знизити пропонується з 1400 гривень на гектар до трохи більше 1200 гривень на гектар (показник визначається як відсоток від нормативної оцінки землі).

  У разі, якщо така сума податків менша від встановленої, різниця доплачується до місцевих бюджетів.

  “Також проектом вводиться перехідний період для тих, хто реєструється як сімейні ферми. Перші два роки податкове навантаження для них буде нульовим з подальшим поступовим зростанням до 2025 року”, – інформують в Раді.

  Очікується, що це вирішить одну з основних проблем законопроекту – проблему одноосібників.

  Нардепи під час обговорення зазначили, що в доопрацьованому варіанті закону зняли багато питань, але все одно будуть вносити свої пропозиції при підготовці проекту до другого читання.

  Також члени комітету заявили про необхідність доопрацювання системи нормативно-грошової оцінки земель, яка є базою для оподаткування, щоб вона була більш справедливою.

  “Підтримати редакцію підготовленого законопроекту … Внести на розгляд Верховної Ради підготовлений в комітеті проект і рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного і прийняти за основу”, – вирішили на засіданні комітету.

  Зазначимо, комітет ВР з питань антикорупційної політики не бачить ризиків корупції в законопроекті №3131, який пропонує новий податок для малих фермерів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми