Податки та законодавство, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

В Україні зменшили податок для фермерів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки, фермери

  Фінансовий комітет Верховної Ради вирішив знизити розмір майбутнього податку для малих фермерів. Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні.

  8785_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.

  Голова комітету Данило Гетманцев розповів, що до нього звернулася група народних депутатів з пропозицією повернутися до розгляду законопроектів №3131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” та альтернативного до нього №3131-1. Парламентарії просили переглянути рішення, прийняті комітетом 3 червня.

  Після консультацій в професійних колах і з депутатами Ради в законі пропонують знизити мінімальну суму податків на гектар (ПДФО, фіксований податок, податок на прибуток, податок на землю, ЄСВ) для виробників і фізичних осіб. Знизити пропонується з 1400 гривень на гектар до трохи більше 1200 гривень на гектар (показник визначається як відсоток від нормативної оцінки землі).

  У разі, якщо така сума податків менша від встановленої, різниця доплачується до місцевих бюджетів.

  “Також проектом вводиться перехідний період для тих, хто реєструється як сімейні ферми. Перші два роки податкове навантаження для них буде нульовим з подальшим поступовим зростанням до 2025 року”, – інформують в Раді.

  Очікується, що це вирішить одну з основних проблем законопроекту – проблему одноосібників.

  Нардепи під час обговорення зазначили, що в доопрацьованому варіанті закону зняли багато питань, але все одно будуть вносити свої пропозиції при підготовці проекту до другого читання.

  Також члени комітету заявили про необхідність доопрацювання системи нормативно-грошової оцінки земель, яка є базою для оподаткування, щоб вона була більш справедливою.

  “Підтримати редакцію підготовленого законопроекту … Внести на розгляд Верховної Ради підготовлений в комітеті проект і рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного і прийняти за основу”, – вирішили на засіданні комітету.

  Зазначимо, комітет ВР з питань антикорупційної політики не бачить ризиків корупції в законопроекті №3131, який пропонує новий податок для малих фермерів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми