Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Як правильно списати борг з ЄСВ для ФОПів

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: ЄСВ, ФОП

  Скоро закінчується гарантований законом термін, коли фізособи-підприємці (ФОП) та самозайняті особи можуть подати документи на списання заборгованості з єдиного соціального внеску. Про те, як списати борг.

  3613_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  «Коло суб’єктів, які мають право на таке списання, не змінюється: це фізособи-підприємці (крім фізосіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність», — розповідає керівний партнер ЮК «Winner» Ігор Ясько. Під другою мається на увазі наукова, літературна, артистична, художня, освітня або викладацька, а також медична, юридична практика, в тому числі адвокатська, нотаріальна діяльність, а також релігійна (місіонерська) та інша діяльність, яка приносить дохід.

  Для того щоб скористатися правом на списання, необхідно:

  щоб платником не було отримано дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО;
  подати передбачені законом документи до 1 березня 2021 року.
  Списанню підлягають всі борги з ЄСВ, що накопичилися за чотири роки.

  Які документи потрібні для ФОП:

  Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, яка подається державному реєстратору за місцем перебування реєстраційної справи ФОП (якщо така заява не подавалася раніше);
  Заява про списання заборгованості;
  Звітність з ЄСВ відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464-VI за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, яка здається до податкового органу за основним місцем обліку (якщо такі звіти не були подані раніше або містять помилки). Звітність з ЄСВ обов’язково повинна відображати дані за період з 01.01.2017 року до дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності включно у зазначеному періоді, який закінчується 1 грудня 2020 року.
  Документи для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність:

  Заява про списання заборгованості;
  Заява про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не подавалася раніше);
  Звітність відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464-VI за період з 1 січня 2017 до 1 грудня 2020 року (якщо звітність не подавалася раніше або була подана з помилками).
  Зазначена письмова заява про списання заборгованості подається на ім’я начальника територіального управління ДПС у довільній формі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми