Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як зекономити на податку на нерухоме майно

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість, податки

    За податковим законодавством власники квартир та будинків в Україні зобов’язані один раз на рік сплачувати податок на нерухоме майно. Сума розраховується на кожен квадратний метр понад пільгової квадратури. Ставка встановлюється місцевими органами влади, але не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати на початок звітного періоду. Але є законні способи знизити податкову ставку.

    4254_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Способи економії на податку на нерухомість:

    1). Купівля квартири в складчину. Якщо площа об’єкта перевищує пільгову квадратуру, ви можете купити його в складчину з іншим членом родини. Особливо зручно для дітей та батьків, подружжя. У такому випадку кожен з покупців отримує частку квартири.

    До реєстру майнових прав вносяться дані окремо за кожним власником. І хоча квартира, придбана в шлюбі, вважається спільною сумісною власністю сімейної пари, можна зареєструвати її частково між чоловіком та дружиною.

    Ще одна ситуація, коли у покупця вже є нерухоме майно. У такому випадку в разі купівлі квартири варто виділити оптимальну частку для кожного власника. Наприклад, у вас вже є квартира 45 кв. м, а ви купуєте ще одну площею 70 кв. м. Якщо оформите її собі у власність, за вами буде зареєстровано 115 кв. м площі – за 55 квадратів доведеться платити податок. Якщо ж ви оформите собі у власність лише 15 кв. м, а решту 55 кв. м – на іншого члена сім’ї, податок платити не потрібно.

    2). Розділ майна між подружжям. Сімейним кодексом передбачено пункт, за яким подружжя може укладати договори між собою. Серед них можна укласти договір про розподіл майна, придбаного в шлюбі. Якщо квартира вже куплена на одного з подружжя, то, хоча вона і вважається спільною сумісною власністю, а кожен з пари має однакові права на неї, проте в Державному реєстрі вся площа все одно записана на одного власника.

    В разі перевищення пільгової квадратури власник має платити на неї податок. Щоб знизити податкове навантаження, подружжя може розділити це майно, перевівши його зі статусу спільної сумісної власності у спільну часткову.

    Відмінність розподілу майна, що придбане в шлюбі, від купівлі в складчину в тому, що тут подружжя зазвичай може розділити нерухомість лише порівну, тоді як під час купівлі в складчину частки можуть відрізнятися. Після укладення договору у нотаріуса він вносить зміни до Державного реєстру. З цього моменту квартира стає спільною частковою власністю, а замість одного власника реєструється дві особи з відповідними частками.

    Після розподілу майна рекомендується звернутися до податкового органу для звірки даних. Врахуйте, що під час розподілу майна потрібно сплатити податок у розмірі 1% від вартості об’єкта, послуги нотаріуса, реєстрацію права власності. Але, навіть з такими витратами, оптимізувати базу оподаткування вигідно.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми