Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

З 1 січня на ФОПів чекають нові правила

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ФОП

  З 1 січня наступного року в Україні всі фізособи-підприємці, які працюють зі споживачами, повинні будуть встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО, касові апарати) та видавати чеки.

  5509_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Це може вдарити по ФОПах, які незаконно користуються єдиним податком, а з іншого боку – дозволить українцям захистити свої права і дасть можливість повертати неякісний товар. Окрім того, скоротиться і рівень тіньової економіки, завдяки чому можна буде збільшити надходження до державного бюджету.

  Наразі ФОПи (крім окремих груп) можуть не використовувати правильний облік обороту або занижувати обсяги торгівлі, але залишатися на єдиному податку. І це при тому, що розмір єдиного податку здебільшого менший, ніж прибутковий податок із зарплати будь-якої медсестри чи вчителя. Багато ФОПів уже повинні перейти, наприклад, із другої на третю групу єдиного податку та платити до бюджету більше.

  Після встановлення РРО всі дані автоматично надходитимуть податківцям, тому приховувати свій виторг більше не вдасться.

  Як розповіли у податковому комітеті Верховної Ради, частина підприємців підготувалися до нововведення – кількість ФОПів, які встановили РРО, збільшилася на 95 тисяч. Наразі таких налічується 446 тисяч.

  За новими правилами, без РРО можуть залишитися дві групи ФОПів:

  ті, хто працює суто із бізнесом;
  ті, хто перебуває у першій групі єдиного податку.
  За рахунок того, що сотні тисяч підприємців можуть реалізовувати товари без чеків, ФОПи практично безконтрольно можуть продавати контрабандний товар за цінами легального. В результаті бюджет країни, а отже, всі українці, втрачає мільярди гривень.

  Як розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, відсутність РРО також руйнує конкуренцію. Одні підприємці працюють чесно, інші користуються наявними лазівками.

  “Сам бізнес зацікавлений у РРО. Неможливо розвиватися, якщо в нас у межах однієї юрисдикції існують різні правила гри. Немає рівних умов”, – пояснив депутат.

  За його словами, контрабанда у таких масштабах можлива саме тому, що в Україні існує безпрецедентний ринок збуту. “За даними податкової, в системі єдиного податку ховається 5 млрд надходжень на рік, а поза ризиковими – набагато більше. Плюс “скрутки”, які не працюють без чорного налу – ще 2-3 млрд на місяць. І додамо також до цього митниці”, – пояснив Гетманцев.

  Як контролюватимуть ФОПів

  Спочатку ніяк. Справа в тому, що на час карантину перевірки в Україні заборонені – діє мораторій. Натомість, як пишуть в офіційному виданні ДФС “Вісник”, податківці будуть нагадувати підприємцям, що вони зобов’язані встановити РРО та використовувати його.

  Але щойно закінчиться карантин, перевірки відновляться. Усіх одразу відвідувати не будуть, проте з цього моменту можливі жорсткі штрафи:

  якщо продавати через РРО не весь товар і не друкувати чеків – штраф у 100% вартості проданих товарів (150% за друге та кожне наступне порушення);
  якщо втрутитись у конструкцію РРО – штраф у розмірі 5100 грн.
  Чеки та контроль обігу також дадуть можливість покупцям довести, де саме вони придбали неякісний товар, звернутися зі скаргою до контролювальних органів або зажадати повернути гроші за продукцію.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми