Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес в Україні "накриють" податкові перевірки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: податкова, бізнес

  В Україні у 2022 році українські податківці планово перевірять 6756 суб'єктів бізнесу. Близько чверті з них – ФОПи (фізособи-підприємці). Перевірки стосуються переважно тих, хто не подає податкові звіти, веде підозрілу діяльність та співпрацює із сумнівними з погляду закону контрагентами.

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це йдеться у спеціальному плані-графіці Державної податкової служби (ДПС), повідомляє "Опендатабот". Перевірятимуть і юридичних осіб, і фінансові організації, і ФОПів. Щодо останніх заплановано понад 1,5 тис. перевірок.

  Причин для візиту податківців може бути кілька. У плані ДПС зазначені такі:

  компанія систематично (два і більше звітних періодів) не надає податкової звітності;

  підозріло низький рівень сплати прибуток (на 50 і більше відсотків менше, ніж у середньому у сфері діяльності підприємства);

  на компанію або ФОП надійшла скарга у зв'язку з ухиленням від сплати податків;

  підприємство активно (більше 5% угод) працює з партнерами, які перебувають у стані ліквідації, або з особами у розшуку;

  виникли підозри, що фіктивний бізнес і насправді не здійснює господарську діяльність;

  компанія визнана банкрутом;

  бенефіціари перебувають у розшуку або набули статусу банкрутів;

  реєстрацію бізнесу скасував суд.

  Також в Україні намагаються детенізувати ринок праці. Ще з літа 2021 року почалися посилені перевірки українських працівників, а восени перевіряльники перейшли і на іноземних працівників.

  Справа до того, що український бізнес платить зарплати у конвертах, а тому не доплачує мільярди гривень у державний банк. Через це не вистачає коштів на гідні пенсії, розвиток медицини, оборони, зарплати бюджетникам.

  "Трудові" перевірки загрожують насамперед роботодавцям із найвищим ризиком використання тіньової праці. Однією з ознак може бути невідповідність кількості працівників обсягам виробництва. Також підозріло для перевіряючих виглядає ситуація, коли більшість працівників працевлаштована не за трудовими договорами, а за цивільно-правовими.

  з 1 січня 2022 року в Україні всі фізособи-підприємці, які працюють із споживачами, повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО, касові апарати) та видавати чеки. За новими правилами без РРО можуть залишитись дві групи ФОПів: ті, хто працює виключно з бізнесом; ті, хто перебуває у першій групі єдиного податку. Також виняток зроблено для ФОПів, що працюють у селах.

  За рахунок того, що сотні тисяч підприємців могли реалізовувати товари без чеків, ФОПи практично безконтрольно продавали контрабандний товар за цінами легального. В результаті бюджет країни, а отже, всі українці, втрачав мільярди гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми