Податки та законодавство, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Спадщина в умовах воєнного часу: коментар

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: спадщина

  Що сьогодні робити спадкоємцям, які з різних причин не можуть прийняти спадщину впродовж шестимісячного строку.

  5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Це пояснили в службі Безоплатної правової допомоги.

  «У зв’язку із введенням на території України воєнного стану та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 164 „Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану“ на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється та не враховується у встановлені законодавством 6 місяців на прийняття спадщини», — зазначає адвокатка Тетяна Царик.

  За її словами, це означає, що спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково, після його відміни, у строк, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених 6 місяців.

  Крім того, відповідно останніх змін до «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.

  Тобто під час дії воєнного стану можливо прийняти спадщину, перебуваючи в своєму населеному пункті, скориставшись послугами місцевого нотаріуса.

  Якщо ж інші спадкоємці вже встигли подати заяву про прийняття спадщини в іншій місцевості — можна засвідчити заяву про прийняття спадщини в будь-якого нотаріуса за своїм поточним місцем проживання та надіслати її до нотаріуса, у якого заведено спадкову справу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми