Податки та законодавство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Україна знайшла новий спосіб платити пенсії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії, податки

  Підготовка до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи, яке орієнтовно відбудеться після закінчення війни, триває. Одним з важливих моментів на стадії розроблення відповідного законопроєкту є кроки для забезпечення збереження накопичень.

  2951_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Як заявила заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону, накопичення вбережуть завдяки інвестиціям і посиленому контролю за пенсійними фондами.

  «Немає єдиного універсального інструменту, як забезпечити збереження накопичень. Але ми розуміємо, що є комплекс інструментів, на які потрібно покладатися, щоб забезпечити захист інвестицій від інфляції», — наголосила посадовиця.
  За її словами, з одного боку, йдеться про комбінацію інвестиційних інструментів для того, щоб це були помірні ризики й максимально можлива при цьому доходність вкладів.
  З іншого боку, це також питання того, щоб убезпечити громадян від будь-яких маніпуляцій, махінацій з грошима.
  Як каже Марчак, значна частина реформи спрямована саме на те, щоб забезпечити якісний нагляд, перевірку інформації і дій усіх учасників, які будуть до неї залучені. Зокрема, йдеться про посилену відповідальність керівництва кожної пенсійної установи, яка буде допущена до здійснення операцій. Це дозволить мінімізувати будь-які ризики шахрайства й некомпетентного управління.
  Фінансування забезпечать через зменшення податків
  В уряді зараз розглядають, зокрема, і способи фінансування таких відрахувань.
  Як повідомила Дарія Марчак, зокрема йдеться про зменшення податків задля використання коштів на накопичення. Проте це не буде зменшення єдиного соціального внеску.
  «Запровадження накопичувальної пенсійної системи на першому етапі чи в цілому через зменшення ЄСВ може призвести до зменшення ресурсу Пенсійного фонду. Але будьмо реалістами — уже сьогодні держава значною мірою, приблизно на 40 %, фінансує Пенсійний фонд. Зараз є багато пропозицій експертів щодо того, що, можливо, фінансування внесків потрібно буде забезпечити не через зменшення ЄСВ, а через іншу конфігурацію — зменшення інших податків», — наголосила Марчак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми