Податки та законодавство, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

"Податкова в смартфоні": деталі нововведення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

    Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев оприлюднив концепт «Податкової в смартфоні» і запрошує всіх зацікавлених до його обговорення.

    6860_narada.jpg (39.39 Kb)


    План з діджиталізації податкової служби на 2023 рік Гетманцев оприлюднив у Телеграмі.
    На 2023 рік передбачено такі зміни:
    Модернізація контакт-центру ДПС — пошук та усунення слабких місць, зв’язок у режимі реального часу, зменшення часу очікування відповіді.
    Інтерактивна база навчання для платників податків — створення онлайн-університету, максимальний рівень навчання протягом двох тижнів, диджиталізація професійного розвитку податківців, розробка програм підвищення кваліфікації для працівників ДПС.
    Розширення функціонування е-кабінету платника податків — зручний інтерфейс, переведення послуг в електронний формат, інтеграція з усіма держреєстрами, створення профілю платника, можливість подання заяви про відстрочку податкового боргу.
    Підвищення культури добровільного декларування — автоматичне передзаповнення декларацій про майновий стан та доходи фізосіб, декларацій для ФОП на загальній та спрощеній системі оподаткування.
    «Smart ФОП» — формат спрощеної системи оподаткування, коли підприємець після реєстрації через «Дію» (3 група, без працівників, неплатник ПДВ) надалі тільки працює та розвиває бізнес, а банк утримує за нього податки (5% єдиного податку, мінімальний ЄСВ) , надає доступ ДПС до даних страхування коштів).
    Е-аудит (SAF-T) — електронний стандарт звітності для обміну даними бухобліку, формує профіль платника податків. Перед поданням декларації можна перевірити її через програмне забезпечення податкової та усунути неточності.
    Е-акциз — електронний контроль за обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Електронну марку акцизного податку наноситимуть на товар у вигляді QR-коду. Через «Дію» можна буде перевірити товар щодо сплати податків.
    Автоматизація роботи з Big Data для аналізу ризиків трансфертного ціноутворення (ТЦО) — удосконалення ризикорієнтованих підходів, підвищення швидкості аналізу, формування історичного архіву даних.
    Впровадження CRS та автоматичний обмін міждержавними звітами — щорічний обмін даними, фінустанови збирають інформацію про фінансові рахунки фізосіб та нерезидентів. Зазначена інформація дає можливість ідентифікувати власника, фінустанову та вартість активів, що зберігаються.
    Розвиток системи обміну даними РРО — впровадження аналітичної частини системи обліку даних (СОД) РРО, використання даних РРО в аналітичній діяльності, створення механізму контролю за оборотом товарів та обсягами доходів.
    За словами Гетманцева, концепт «Податкової в смартфоні» вже викликав неабияку зацікавленість серед бізнесу. Депутат запрошує до його обговорення всіх зацікавлених.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми