Податки та законодавство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Підприємців чекають зміни в системі оподаткування

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: податки, бізнес

  Уряд має намір повернутися до довоєнної системи оподаткування підприємців.

  7026_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  За словами міністра фінансів Сергія Марченка, це дозволить залучити до державного бюджету 8 млрд грн. Про це він сказав в ефірі "Суспільного".

  Марченко нагадав, що зниження податку для бізнесу до 2% було тимчасовим кроком. Це мало дозволити підприємцям пристосуватися до умов війни.

  "Цей захід виконав свою функцію. І зараз є нагальна необхідність переглянути ці умови і перейти до традиційних форм оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Це дозволить нам залучити до бюджету 8 млрд грн. Крім того, це наші зобов'язання в рамках співробітництва з МВФ. Тому ми вважаємо, що ці заходи є на часі", ‒ сказав Марченко.

  На його думку, повернення до довоєнних податків дозволить також залучити кошти, які необхідні для фінансування армії.

  "Зокрема, з цих коштів можна виплачувати по 30 тис. грн заробітних плат військовослужбовцям або купити 5 тис. пікапів, 5 тис. дронів. Тобто це суттєві кошти. І в умовах, коли ми продовжуємо війну, бізнес має сплачувати податки та допомагати утримувати нашу оборону та наступальну позицію", ‒ зазначив Марченко.

  Він нагадав, що Україна свою армію може фінансувати лише коштом власних податків та власних запозичень. Залучати для цього гроші західних партнерів не можна.

  "Тому важливо мати можливість збирати податки, і їх спрямовувати на підтримку нашої армії", ‒ зазначив Марченко.

  Він також наголосив, що правом перейти на знижену податкову ставку скористався великий бізнес, який був на загальнообов'язковій системі. Тому з поверненням до довоєнних податків "для малого підприємництва ризиків практично немає".

  "Можливо, ставка буде вищою, але це не є великим предметом для дискусій. Бізнес, навіть малий, готовий допомагати армії. І він допомагає більше ніж 2% ставка. Більшість суб'єктів малого бізнесу навіть не перейшли з 5% на 2%. А те, що стосується великого бізнесу, які скористалися такою можливістю, то вони мають платити податки на загальноприйнятих умовах, які були до війни", ‒ додав Марченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми