Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Зняті з обліку у військкоматах: чи можна виїжджати за кордон

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: мобілізація

  В умовах воєнного стану в Україні заборонений виїзд за кордон військовозобов’язаним чоловікам 18-60 років. Водночас законом передбачені винятки, за яких із країни можуть виїздити громадяни, звільнені від мобілізації за станом здоров’я і зняті з військового обліку.

  9009_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)

  Для цього на пункті пропуску чоловіку треба пред’явити пакет підтверджуючих документів. Про це в ефірі київського телеканалу розповів адвокат Ростислав Кравець.

  Він зауважив, що виїхати за кордон може громадянин України військовозобов’язаного віку, якщо він визнаний непридатним до військової служби з виключенням із військового обліку.

  Таке рішення, нагадаємо, ухвалюється на підставі висновку військово лікарської комісії (ВЛК) про те, що конкретний чоловік за станом здоров’я не може служити у війську. Ці дані мають бути вказані у його військовому квитку.

  "Ви берете військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії про те, що ви зняті з військового обліку у зв'язку з тим, що непридатні до військової служби, та спокійно їдете на кордон", – переконує Кравець.

  За його словами, з таким пакетом документів прикордонники зобов’язані випустити громадянина за кордон. Зрозуміло, що перш вони повинні перевірити їхню справжність.

  Додамо, що в умовах воєнного стану перетинати кордон також можуть військовозобов’язані чоловіки, які мають відстрочку від призову, а також документ про їхнє зарахування на спеціальний військовий облік.

  Водночас обмежено придатні до служби під час війни, тобто чоловіки з "білим білетом" не можуть виїхати за кордон, натомість ніщо не є перешкодою для повернення таких українців на Батьківщину.

  Нагадаємо також, що громадян України за кордоном зобов’язали ставати на військовий облік у дипломатичних установах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми