Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

За яких умов українські біженці можуть залишитися в Берліні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Німеччина, біженці

    Українці у Німеччині можуть перебувати як без шенгенської візи, так і без закордонного паспорта. Втім, після в'їзду термін легального перебування — 90 днів.

    1565_67744.jpg (.95 Kb)

    Які є можливості, щоб залишитися у цій країні довше, розповідає ukrainianingermany.de.

    Що робити після приїзду до Німеччини

    Норма про безвізовий в'їзд на територію Німеччини наразі чинна до 31 травня 2023 року. Після цього українці мають право на 90-денне перебування без реєстрації. Це стосується і тих людей, які станом на 24 лютого 2022 року не знаходилися в Україні.

    Для реєстрації можна звернутися до центру прийому біженців. Наприклад, в аеропорту Тегель (Saatwinkler Damm, 13 405 Berlin). Там втікачів від війни розподіляють до Берліна або іншої федеральної землі, де надають житло, виплати та медичне обслуговування. У центрі також можуть допомогти з тимчасовим місцем для ночівлі.

    Можна не чекати, поки спливе 90 днів без реєстрації тимчасового захисту, відразу подати заяву на отримання дозволу на перебування. Це дозволить залишатися на тривалий час у зв’язку із тим, що в Україні війна.

    Щоб залишитися у Берліні, треба мати там реєстрацію. Тому треба звернутися у центр прийому біженців в Тегелі, який відповідає за розподілення в Берліні, і подати заяву.

    За яких умов біженці можуть залишитися в Берліні

    Підставами для того, щоб українців залишили у столиці, а не розподілили в інші федеральні землі, можуть бути такі обставини:
    Біженцю або члену родини потрібна медична або психологічна допомога, спеціальний догляд. Треба мати підтвердження лікаря.
    Вже є житло у Берліні на тривалий час. Необхідно мати підтвердження від орендодавця або безстроковий договір про оренду.

    Один із близьких родичів вже проживає в Берліні.

    Працевлаштування у Берліні, вступ на навчання до установи професійної освіти або вищого навчального закладу.

    Останній місяць вагітності або декретна відпустка.

    Що треба знати про права українців в Німеччині

    До моменту прийняття рішення про подовження перебування в Німеччині українці мають право на оформлення соціальної допомоги та в перспективі - на працевлаштування. Підставою для цього є потреба у соціальному захисті на території іншої країни.

    Протягом 90 днів можна подати заявку на отримання дозволу на перебування на іншій підставі - наприклад, з метою навчання чи зайняття трудовою діяльністю.

    Ще один варіант − подання клопотання для отримання міжнародного захисту (статус біженця). Слід враховувати правові наслідки. Наприклад, отримувачі статусу біженця не мають права влаштуватися на роботу або змінити місце проживання з пункту первинного прийому.

    Хто може приїхати в Німеччину до українців, які втекли від війни

    Родичі втікачів від війни в Україні мають право переїхати до них у Німеччину до 31 травня і поселитися разом. Вони матимуть дозвіл на перебування у рамках возз'єднання сім'ї і отримають таку саму соціальну допомогу. Родичами за німецьким законодавством вважаються:
    чоловік або дружина;
    партнер у тривалих стосунках, але без укладення шлюбу. При цьому він має статус про тимчасовий захист;
    неповнолітні діти;
    бабуся або дідусь, які від початку війни в України жили на утриманні особи, яка переїхала до Німеччини.

    Якщо члени сім'ї приїхали одночасно, достатньо буде подати одну заявку на всіх для дозволу на перебування. Достатньо вписати у бланк всіх членів родини.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park
Керівники (Василь Толстунов та Сергій Толстунов) найбільшого ТРК України – Республіка Парк – підсумували результати першої половини року т...
Криптогаманець Trustee Plus і європейська платіжна картка для швидких розрахунків Криптогаманець Trustee Plus і європейська платіжна картка для швидких розрахунків
Українці дедалі частіше стикаються з обмеженнями, які створюють додаткові труднощі для управління фінансами та користування ними. Криптогаманець Trust...
Як проксі-сервери допомагають захистити приватність в Інтернеті
В сучасному цифровому світі захист особистих даних та приватності в Інтернеті стає все важливішим. З кожним роком кількість кібератак, збору даних без...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми