Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні хочуть спростити процедуру усиновлення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: процедура усиновлення

    Міністерство соціальної політики України активно працює над спрощенням процедур усиновлення, зі забезпеченням інтересів дитини.

    5526_4_28.jpg (43.14 Kb)


    Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, з чого слід почати тим, хто серйозно розглядає можливість усиновлення дитини.

    «Для початку, бажаючі усиновити дитину мають подати заявку на консультацію через Дію або до служби в справах дітей своєї області. Ми збільшили кількість навчань для майбутніх усиновлювачів, адже це важливий етап на якому людина має зрозуміти, з чим вона зіштовхнеться, та ухвалити зважене рішення», — зазначила Оксана Жолнович.

    На сьогодні триває робота над спрощенням процедур, яке зробить процес зручним для всіх учасників.

    «Завжди потрібно враховувати думку дитини, щоб вона погодилася бути в родині. Також важливо забезпечити потенційним батькам, які хочуть її всиновити, можливість знайомства. Це делікатний процес, який складно зробити дистанційним. Ми працюємо над форматом онлайн спілкування потенційних усиновлювачів з дітьми, аби українці могли усиновлювати навіть тих дітей, які зараз виїхали за кордон», — пояснила очільниця міністерства.

    Як стати кандидатом в усиновлювачі

    Подружжя, або громадяни України старші 21 року, мають подати письмову заяву до служби в справах дітей, чи електронну через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики.

    Служба у справах дітей після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх щодо відповідності вимогам законодавства. Після цього обстежує житлово-побутові умови заявників та складає відповідний акт.

    Якщо все відповідає вимогам законодавства, працівник служби у справах дітей подає до обласного, місцевого центру соціальних служб електронний запит щодо проходження заявником курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Після цього служба у справах дітей готує висновок про можливість заявника або заявників бути усиновлювачами. Якщо такий висновок буде позитивним, заявник/заявники стають на облік кандидатів в усиновлювачі з внесенням даних про них до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі та Єдиного банку даних.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми