Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що думає бізнес про поточну податкову систему - дослідження

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податкова система, бізнес, опитування

  Спрощення адміністрування та детінізація бізнесу очолили перелік пріоритетів можливої податкової реформи «10−10−10»: за них проголосували відповідно 60% і 58% опитаних бізнес-керівників у дослідженні агентства Info Sapiens.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  «Лише 21% опитаних влаштовує поточна податкова система, і лише 2% вона повністю влаштовує. Частка тих, кого поточна податкова система зовсім не влаштовує, становить 30%. Найбільша частка незадоволених — у сфері торгівлі: тут частка тих, хто обрав варіант „зовсім не влаштовує“, становить 47%», — зазначається в результатах.

  Згідно з опублікованими даними, тільки 6% опитаних назвали спрощення адміністрування непотрібним аспектом, а ще 28% зазначили, що це потрібно, але не критично. Детінізацію бізнесу вважають непотрібною 14% респондентів, ще 20% повідомили, що це не критично.

  Безпосередньо зниження податків назвали критично необхідним аспектом реформи 44% опитаних, ще 33% вважають це необхідним, але не критичним, тоді як 19% респондентів повідомили, що це не є пріоритетним або не потрібно.

  Як зазначили в Info Sapiens, частка тих, кого поточна податкова система влаштовує:

  більша серед середніх і великих підприємств, де 36% респондентів вона влаштовує,
  ще 6% — «повністю влаштовує».
  мікробізнес частіше обирає варіант відповіді «зовсім не влаштовує» — 31%.

  Близько половини опитаних (56%) вважають, що бізнеси не можуть сьогодні працювати і платити усі податки, не вдаючись до оптимізації податкового тягаря. Ця частка, знову ж таки, вища серед представників мікро- і малого бізнесу — 58% і 54% відповідно. Середні та великі підприємства почуваються більш стійкими: 47% із них вважають, що більшість бізнесів їхньої сфери можуть платити всі податки.

  Найчастіше схеми оптимізації податкового навантаження застосовують у сфері оптимізації податків на заробітну плату та прибуток: 46%-45% опитаних вважає, що до таких схем вдаються більше половини підприємств у їхній сфері. Ще 39% вважають, що більше половини підприємств вдаються до схем оптимізації ПДВ.

  Відповідаючи на запитання, які саме податки варто було б знизити, щоб заохотити бізнес відмовитися від схем оптимізації, 68% респондентів назвали податки на заробітну плату, за зниження ПДВ проголосували 50% опитаних, податку на прибуток — 44%. Кожен п’ятий опитаний (19%) вважає, що необхідно знизити всі три податки.

  Щодо податків на зарплату

  в середньому респонденти схиляються до ставки 20%,
  але середній і великий бізнес згодні на ставку 25%.

  Говорячи про ставку ПДВ, бажаною опитані вказали 10% і менше. Така сама ситуація з податком на прибуток.

  Згідно з опитуванням, 36% бізнес-керівників особисто стикалися з наслідками цільових показників податкових платежів, коли ДПС розраховує цільову суму податків, виходячи з обороту компанії, а якщо підприємство їх не сплачує, слідують перевірки. Уперше про таке почули лише 10% респондентів.

  Зазначається також, що тільки 11% учасників опитування сприймають органи ДПС як вільні від корупції (поставили оцінки 1 і 2 за 5-бальною шкалою). При цьому середній і великий бізнес більше схильний сприймати органи ДПС як вільні від корупції (19%).

  Мікробізнес, навпаки, частіше ставить оцінку 5, що означає високий рівень корупції (35%). Загалом про високий рівень корупції в органах ДПС (оцінки 4 і 5) говорять 48% опитаних.

  Основним драйвером загальної оцінки корумпованості органів ДПС є сфера блокування та розблокування податкових накладних: 49% опитаних заявили, що в цій сфері високий рівень корупції, а загалом про корупцію в цій сфері говорять 64% респондентів.

  Найменш корупційною сферою, на думку респондентів, є сплата акцизів: 5 балів їй поставили 8% опитаних.

  Щодо самої реформи «10−10−10»
  з усіх рецензентів, які про неї знають — 33%
  безумовно її підтримують, 51% підтримують певною мірою,
  тоді як 6% не підтримують.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми