Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Заборона в'їзду та відмова у в'їзді в Україну: в чому різниця

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заборона, в'їзд в Україну

  Часто про заборону в'їзду говорять, коли людина їде до іншої держави. Але заборонити в'їзд можуть і в Україні. Щоправда, стосується це переважно іноземців. Бо, згідно з законами, громадян України додому не впустити не можуть.

  44_1555943299_1509361618_shutterstock_691723198.jpg (31. Kb)

  Кому можуть заборонити в'їзд в Україну і що робити в таких випадках, розповіла адвокат, старший юрист АО «Expatpro» Катерина Затулко.

  В яких випадках забороняють в'їзд в Україну

  Заборона вʼїзду — це обмежувальний захід адміністративного впливу, який можуть застосувати відповідно до законодавства України лише до іноземців та осіб без громадянства. Заборона вʼїзду не застосовується до громадян України.

  Заборона вʼїзду може бути накладена органами Державної прикордонної служби України (ДПС), Державної міграційної служби України (ДМС), Національної поліції України та Служби безпеки України (СБУ).

  Заборона вʼїзду застосовується у таких випадках:

  в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку, або боротьби з організованою злочинністю;
  з метою забезпечення охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні;
  якщо у клопотанні про в'їзд в Україну така людина подала про себе завідомо неправдиві відомості або підроблені документи;
  якщо паспортний документ або віза підроблені, зіпсовані чи не відповідають установленому зразку або належать іншій особі;
  якщо людина порушила у пункті пропуску через державний кордон України правила перетинання кордону, митні правила, санітарні норми чи правила або не виконала законних вимог посадових та службових осіб Державної прикордонної та/або митної служби;
  якщо під час попереднього перебування на території України іноземець або особа без громадянства не виконали рішення суду або рішення органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або особа має інші не виконані майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами;
  якщо людина з порушенням встановленого законодавством України порядку здійснила в'їзд на тимчасово окуповану територію України або до району проведення антитерористичної операції чи виїзд з них або вчинила спробу потрапити на ці території поза контрольними пунктами в'їзду-виїзду.

  Ці умови застосування заборони в'їзду не стосуються тих, хто просить про надання притулку, додаткового захисту або статусу біженця.
  На який термін можуть заборонити в'їзд в Україну
  Заборона в'їзду може бути застосована строком на 1, 3, 5 та 10 років в залежності від того, на якій підставі вона накладається.
  Найчастішими випадками накладення заборони вʼїзду Державною прикордонною службою є перевищення іноземцем строків перебування в Україні та надалі несплата штрафу за таке правопорушення. Така заборона частіше за все знімається у разі сплати штрафу.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  Повторний виїзд. Коли хлопцям до 18 років забороняють перетинати кордон

  Іноземці, щодо яких прийнято рішення про заборону вʼїзду, у разі спроби в'їзду в Україну в пункті пропуску через державний кордон України ознайомлюються із рішенням про заборону в'їзду, отримують відмову у вʼїзді, не перетинають державний кордон України, та в найкоротший строк повертаються в державу, з якої вони прибули, або в державу, яка видала паспортний документ.

  У паспорті проставляється відмітка про заборону в'їзду в Україну на термін, зазначений у рішенні про заборону в'їзду в Україну.

  Заборона в'їзду та відмова у в'їзді: в чому різниця

  Не слід плутати рішення про заборону в'їзду та рішення про відмову у в'їзді. Це різні речі.

  Заборона у в'їзді - це захід адміністративної відповідальності, що застосовується під час певного строку (1, 3, 5 чи 10 років) за наявності підстав, передбачених законодавством.

  Відмова у в'їзді - це одноразовий адміністративний захід, який застосовується у разі:

  неможливості іноземця підтвердити мету поїздки;
  неможливості іноземця підтвердити достатність фінансового забезпечення на весь строк перебування в Україні;
  спроби перетину кордону, якщо щодо особи прийнято рішення про заборону в'їзду.

  Якщо відмова у в'їзді не заснована на забороні перетину кордону, то людина може доопрацювати свої документи, які підтверджують мету в'їзду та фінансове забезпечення. Наприклад, дооформити запрошення на в'їзд або отримати нову банківську виписку чи гарантійний лист від приймаючої сторони. І потім ще необмежену кількість разів спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску та в інший час.

  Рішення про заборону в'їзду можна оскаржити в адміністративному порядку до органу, вищого за той, що прийняв рішення, або до суду.
  Строк на адміністративне оскарження — 30 днів з моменту ознайомлення із рішенням. Строк на судове оскарження — 6 місяців з моменту ознайомлення із рішенням.

  Протягом всього періоду оскарження рішення особа не матиме права вʼїжджати на територію України.

  Адміністративна процедура оскарження швидша за судову — зазвичай скарги розглядаються протягом місяця. Судове оскарження може зайняти як декілька місяців, так і рік, в залежності від завантаженості суду. Але судове оскарження ефективніше за адміністративне, адже суди частіше виносять рішення на користь особи.

  Також треба пам’ятати, що закінчення строку або скасування заборони в'їзду, не означає нівелювання причин накладення такого обмеження. Тому потрібно працювати, як над оскарженням підстав накладення заборони в'їзду, так і з оскарженням самої заборони в'їзду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми